Hokejová Plzeň porazila Litvínov a zapsala třetí výhru v řadě

Od - úterý, 29. listopad 2022 20:06
Hokejová Plzeň porazila Litvínov a zapsala třetí výhru v řadě Foto: HC Verva Litvínov

V závěru první poloviny základní části se hokejisté Plzně představili v Litvínově. Vynikající první třetina v podání indiánů nakonec rozhodla o tom, že si ze zápasu s domácí Vervou odvážejí všechny tři body po vítězství 2:4.

V 15. minutě utkání zaváhal domácí brankář při rozehrávce a napadající Suchý ho obral o kotouč. Po velké tlačenici v brankovišti se puk nakonec dostal ke Kryštofu Hrabíkovi, který jej bekhendem poslal pod víko - 0:1. Severočeši odpověděli po necelé minutě hry, Janis Jaks napřáhl pár kroků za modrou a z první dokázal využít početní výhodu - 1:1. Následně předvedla ukázkovou situaci v útočném pásmu Plzeň. V rohu skvěle napadal Hrabík, předal na pravý kruh Kodýtkovi, jenž na jeden dotek našel u levé tyče Jana Schleisse. Plzeňský kapitán tak gólově oslovil své dnešní prodloužení smlouvy se svým mateřským klubem. Třetí trefu indiánů v zápase si připsal Aleksi Rekonen, který z pravého kruhu využil pobídky Maláta od zadního mantinelu.

V úvodu prostředního dějství se před Svobodu natlačil Abdul, jeho pokus však mířil pouze do středu branky. Nejblíže snížení byl Estephan, jeho rána z vrcholu pravého kruhu olízla vzdálenější tyč. Škoda zahrozila ranou z levého kruhu, Zajíček ale odolal.

Poslední dvacetiminutovku načal Zdráhal, který se před Svobodu protáhl ze strany, nastavený beton ale přehodit nedokázal. Poté přes obránce vypálil jedovatě Estephan, muž s maskou ale hosty podržel. Uspěl tak až opět Janis Jaks, který stejně jako v první třetině propálil vše, co mu stálo v cestě. Již tři minuty před koncem základní hrací doby sáhli Severočeši ke hře bez brankáře. To však potrestal Adrián Holešoviský, který tak zpečetil svému týmu další tříbodové vítězství!