Hokejisté Plzně zahájili přípravu na ledě, k týmu se už připojil i Tomáš Mertl

Luboš Rob a Jaroslav Kracík. Foto: M. Osvaldová

Suchá dřina skončila, ta na ledě je na svém počátku. Trenéru Ladislavu Čihákovi se ve čtvrtek dopoledne hlásilo 25 hráčů, včetně všech posil. Chyběla pouze dvojice juniorů Zack Malík, Radek Mužík, kteří si plní reprezentační povinnosti.

foto: M. Osvaldová

Ve středu absolvovali zátěžové testy, o den později už polykali hokejisté Plzně dávky na ledě. Úvodní trénink absolvovali indiáni rozděleni na dvě skupiny. „V tomto modelu pojedeme minimálně týden nebo dva. Chceme hodně bruslit, ale zároveň to chceme směřovat i do kvality, aby byly přihrávky přesné na hokejku, a mělo to myšlenku,“ prohlásil hlavní trenér Plzně Ladislav Čihák.

Kouč Škodovky přiznával, že už má v hlavě na samém počátku přípravy na ledě i možné složení útoků. „Mám první nástřel, je jedna lajna, která se nezměnila oproti loňsku. K Milanu Gulašovi a Tomáši Mertlovi mám zatím psaného Kubu Poura. Mám třeba i dvojice, které bych chtěl udržet pospolu. Není to ale nic konečného,“ dodal Čihák.

foto: M. Osvaldová

Plzeňský tým prošel po loňské sezóně velkou proměnou především v obraně. Dres Západočechů už nebudou oblékat beci Jakub Kindl, Nick Jones, Conor Allen ani David Kvasnička. Místo nich přivedlo vedení Škody Bohumila Janka s Vojtěchem Budíkem. „Měli jsme problém kolem branky, nebyli jsme důrazní. Od Bohouše si slibujeme, že přitvrdí a nakazí ostatní beky. Tam nás bota tlačila. Vojta Budík je mladý bek, proč mu nedat šanci,“ vysvětlil Čihák, který zároveň připustil, že je možnost ještě další posily do obranných řad. „Ještě uvidíme, ve hře jedno jméno máme,“ zůstal tajemný plzeňský kouč.

Největší posilou v útoku je Tomáš Mertl, který se na západ Čech vrací po roční anabázi v KHL, kde hájil dres čínského Kunlunu. „Tomáš je pro nás klíčový, zvládá oslabení, přesilovky, všechno,“ uvedl Čihák, který prý Mertla lákal zpět i na to, že nebude muset hrát obránce tak, jako v některých zápasech za Kunlun. „Mluvil jsem s ním asi třikrát nebo čtyřikrát v sezóně. Říkal jsem mu, že bych chtěl, aby se vrátil. Trochu jsem mu naznačoval, že ho na beka nepostavím,“ smál se plzeňský kouč.

Kromě Mertla přišli do Plzně Luboš Rob ze Vsetína, Roman Vlach z Karlových Varů a mladíci Filip Přikryl a Radek Mužík. Novou brankářskou dvojici vytvoří s Dominikem Frodlem Jaroslav Pavelka.

První přípravný zápas sehrají Plzeňané 6. srpna v Milevsku proti Českým Budějovicím, na domácím ledě se poprvé představí o dva dny později, kdy hostí Kladno.

Více fotek z tréninku najdete v naší galerii.