Hokejisté Plzně porazili Dynamo. Frodl má další nulu

Od - neděle, 31. leden 2021 19:46
_OD_3756 Foto: HC Škoda Plzeň/M. Podpera

Plzeňští hokejisté napravili zaváhání na Spartě a ve 41. kole extraligy na domácím ledě porazili pardubické Dynamo po gólech Jana Eberleho, Luboše Roba a Davida Kvasničky 3:0. Dominik Frodl vychytal druhé čisté konto v sezóně.

Pro indiány začal zápas nejlépe, jak mohl. Už ve 2. minutě šli totiž domácí do vedení, když se po chybě pardubické obrany prosadil Jan Eberle. O tři minuty později měli další příležitosti krátce po sobě Dočekal a Čerešňák. Ani jeden ale Barulina nepřekonal. Plzeňští byli lepší a ve 14. minutě mohly Pardubice děkovat pouze Barulinovi, který vychytal Malát. Hosté poprvé vážněji zahrozili až v 16. minutě. V situaci 2 na 1 střílel Rohlík pouze do Frodla.

Hned po návratu ze šaten měl velkou šanci Blümel, jeho bekhend ale zamířil mimo. Ve 26. Minutě hráli přesilovku domácí, Barulina mohutně ostřeloval především Gulaš, neuspěl ale ani on, ani dorážející Kodýtek. Ve 36. minutě už Škodovka svoji přesilovku využila. Po přistrčení Přikryla zakončoval Luboš Rob a puk stihl přejít brankovou čáru ještě předtím, než konstrukci vychýlil ze svého místa přesouvající se Barulin. V závěru třetiny pálil nebezpečně Tybor, na Frodla si ale nepřišel.

Ve třetí třetině indiáni kontrolovali hru a čekali, co vymyslí Pardubice. Ve 47. minutě mohl snížit na rozdíl jedné branky Paulovič. Z ideálního prostoru mezi kruhy ovšem přestřelil. O čtyři minuty později mohl potvrdit plzeňské vedení Přikryl, střela na bližší tyč ale Barulina nepřekvapila. Žádné velké komplikace ale domácí nedopustili. Naopak. V 58. minutě pojistil zisk tři bodů po ideální nahrávce Gulaše svým prvním gólem v plzeňském dresu David Kvasnička.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra HC Škoda Plzeň: "Utkání se mi hodnotí dobře, výsledek je pro nás. I výkon byl velice dobrý, bez nějakých hluchých míst. Cením si, že jsme soupeře nepustili do velkého množství šancí. Oproti jiným zápasům bylo šancí méně, defenzivní hra byla dneska velmi dobrá."