Hokejisté Plzně nestačili na Třinec. Naděje Škodovky na zisk bodů utnula druhá třetina

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 27. říjen 2023 19:14
Hokejisté Plzně nestačili na Třinec. Naděje Škodovky na zisk bodů utnula druhá třetina ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně nestačili ve 14. kole extraligy na Třinec, na jehož ledě prohráli 1:4. O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, kterou Oceláři ovládli 3:0. Na začátku třetí části ještě vykřesal naději povedenou tečí Jakub Lev, domácí už si ale závěr zkomplikovat nenechali a vítězství potvrdili brankou v power-play.

Jako první v zápase zahrozili úřadující mistři, Adámek nahodil kotouč od modré čáry a těsně před Hlavajem šikovně tečoval puk Kurovský, avšak jen do tyče. Na druhé straně pozdravil Marka Mazance tvrdou ránou Petr Zámorský, domácí brankář jeho pokus dokázal včas vykopnout svým betonem. Vzápětí jeli indiáni ve dvou na osamoceného obránce Třince, odpovědnost na sebe vzal z levé strany Jakub Lev, avšak puk do sítě nedostal. Lépe si nevedl ani Andrián Holešinský, který si najel za záda obránců, posléze byl nicméně pod tlakem a zakončení podle toho také vypadalo. Třinec o sobě dal věděl akcí Marka Daňa, Hlavaj jeho ránu zastavil betonem, odražený puk krátce na to napálil Polášek, ale prostor mezi třemi tyčemi minul, po dvaceti minutách tak platil nadále bezbrankový stav.

V prostředním dějství měli první příležitost modrobílí, konkrétně Miroslav Indrák, který si vybruslil do střelecké pozice, skóre se však nepohnulo. Poté ale Indrák fauloval a Oceláři v početní výhodě zasadili první ránu. Jakub Jeřábek dostal nabito na modré čáře, jeho ostrou ránu následně ideálně mimo dosah Hlavaje tečoval Daniel Voženílek. Vyrovnání měl na druhé straně na hokejce Daniel Malák, ten ale poslal hrací předmět jen do brankové konstrukce. První gól Plzně nezaznamenal ani Mertl, který nezužitkoval ideální pas na levou stranu. A tak znovu udeřili Oceláři. Při další přesilové hře byl adresátem přihrávky Martin Růžička a ten tvrdou ranou z osy hřiště prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Škodovka nehrála špatně, měla šance, tlak do brány, avšak vždy ztroskotala na domácím brankáři, stejně tak tomu bylo při zakončení Poura. Naopak ještě ve druhé třetině Třinec navýšil vedení na rozdíl tří branek, když se po pasu Adámka krásně trefil z pravého kruhu Richard Pánik.

Škodovka měla ale výborný vstup do poslední dvacetiminutovky, hned krátce po startu vystřelil od modré čáry Piskáček a těsně před Mazancem tečoval puk Jakub Lev. Vzápětí měl na hokejce kontaktní branku Aleksi Rekonen, bekhendem ale minul zařízení. I Oceláři měli svoje příležitosti, při jedné z nich Hlavaj vyhlavičkoval puk maskou nad branku. Tim Söderlund zase zkoušel objet branku Mazance a zasunout puk u druhé tyče, to se mu ovšem nevyvedlo. V polovině třetí třetině pálil pro změnu z levého kruhu Čacho, jeho pokus na bližší tyč si Hlavaj pohlídal s ledovým klidem. O dvě minuty později dal o sobě znovu vědět Jan Piskáček, tentokrát si hostující obránce sjel od modré až před Mazance, toho rychlou střelou ovšem nepřekonal. Plzeňský strážce svatyně si zase před zraky bezmála pěti tisící fanoušků poradil proti výpadu Hudáčka. Necelé čtyři minuty před koncem Škoda sáhla ke hře bez brankáře, jejich tah ale tvrdě narazil hned po pár vteřinách. Prázdnou bránu trefil z poloviny Patrik Hrehorčák, který tak pečetil třinecké vítězství 4:1.

hcplzen.cz