×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Hnutí Trikolóra: Odvoláním hejtmana začala ostrá fáze kampaně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 8. červen 2020 14:55

Podle lídra hnutí Trikolóra v Plzeňském kraji Pavla Borusíka odvoláním hejtmana Josefa Bernarda začal boj o budoucí vládu nad krajem. "Krajské volby se velmi rychle blíží a dnes fakticky začala ostrá fáze kampaně," uvedl Borusík, kterého překvapil také postoj koalice, která nechtěla volit nového hejtmana.

Jednání o odvolání hejtmana Josefa Bernarda bylo podle Borusíka spíše ukázkou politické nekultury, sázce na politický kalkul, nechuti převzít odpovědnost. "V této situaci by bylo logické a politicky korektní, aby se vzdal funkce hejtmana a zároveň i zastupitele za ČSSD. A pokud se cítí být tak silným krajským politikem, vytvořit svůj vlastní projekt a tak jako jiné strany a hnutí, které nejsou v současné době v krajském zastupitelstvu, bojovat o přízeň voličů. Místo toho je z jeho strany prý zvoleno řešení vstupu do STAN. Pokud se tato informace ukáže i skutečností, pak to lze nazvat jen a jen politickým kalkulem a politickým přeběhlictvím, který vnáší do jeho odstoupení a odvolání zcela nový rozměr. Jistě by se tak nestalo před dvěma roky či před rokem," popsal Borusík.

Proto je podle Borusíka poněkud zarážející postoj a kroky stávající koalice, že nechce využít své většiny a navrhnout nového, plnohodnotného kandidáta na post hejtmana a řeší to jen polovičatě, jen zastupující hejtmankou. "Z našeho pohledu klíčovou politickou stranou v celé záležitosti kolem hejtmana Bernarda je hnutí ANO, které v roce 2016 vyhrálo krajské volby a zůstalo v opozici. Právě toto hnutí mělo jedinečnou šanci převzít vládu nad krajem a vytvořit koalici novou," uvedl Borusík.