Hnutí ANO už má jasno o lídrovi pro komunální volby

Zveřejněno v Politika
Od - úterý, 26. duben 2022 14:18
Hnutí ANO už má jasno o lídrovi pro komunální volby Krajský šéf hnutí ANO Roman Zarzycký. Foto: se souhlasem R. Zarzyckého

Oblastní sněm hnutí ANO v pondělí jednomyslně schválil celou kandidátku pro podzimní komunální volby. Lídrem se má podle našich informací stát první náměstek primátora Roman Zarzycký.

"Nebudu komentovat žádné konkrétní pozice. Ani to, kdo je lídrem na městě nebo na obvodech. Mohu pouze potvrdit, že lídr získal nominaci nejen na místních sdruženích, z obvodů, ale i z města," uvedl krajský šéf hnutí ANO Roman Zarzycký. Celá kandidátka byla podle něj schválena jednomyslně, lídr přitom neměl protikandidáta. Definitivní potvrzení ale hnutí oznámí až po krajském sněmu 12. května. "Pak sdělíme, kdo za nás bude kandidovat do Senátu a lídry jednotlivých obvodů," podotkl s tím, že předpokládá, že krajský sněm potvrdí návrh oblastního sněmu. "Možné je ale samozřejmě všechno," dodal.

Sám Zarzycký, který je prvním náměstkem primátora, si pochvaluje angažovanost hnutí nejen na městě, ale i v obvodech. "Byla bez jakýchkoliv kauz, dá se dohledat dobrá práce našich zástupců včetně prosazení určitých programových průniků v rámci koaličního prohlášení. Za každým je vidět mravenčí práce pro občany města, a to včetně lídrů na obvodech," naznačil Zarzycký, že by se tito lidé měli i nadále ucházet o přízeň občanů.

Hnutí ANO pod vedením Romana Zarzyckého zvítězilo v posledních komunálních volbách v roce 2018. ANO volilo 22,2 procenta lidí, ODS 22,11 procenta, což oběma vyneslo 13 mandátů. Po dlouhém jednání se ale nakonec stal primátorem Martin Baxa (ODS), Zarzyckému připadl post prvního náměstka. Koalici nakonec utvořilo vítězné hnutí ANO s druhou ODS, které doplnila ještě TOP 09 a ČSSD.