Hejda, Krmenčík a Chorý. Fotbalisté Plzně třemi góly ve druhé půli zametli s Ostravou

Od - neděle, 20. říjen 2019 19:26
FC Viktoria Plzeň ilustrační. Foto: FC Viktoria Plzeň

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 13. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti Baník Ostrava 3:0. O své výhře rozhodli Západočeši ve druhé půli, když se trefili Lukáš Hejda, Michael Krmenčík a Tomáš Chorý.

Kouč domácích Pavel Vrba se musel obejít bez několika zraněných hráčů, se zdravotními potížemi se potýkají Čermák, Hořava, Kovařík i Beauguel. Do základu se tak po delší době dostal Joel Kayamba či Adam Hloušek. Plzeň měla od úvodních minut velký tlak a už ve třetí minutě také první velkou šanci zápasu. Kayambu v ní ale vychytal Budínský. V 6. minutě zase jen o kousek minul nabídku Limberského Brabec. O čtyři minuty později se šikovně zbavil protihráče Krmenčík, pak ale zamířil nad branku. Ve 21. minutě se zase nevešla mezi tři tyče technická střela Procházky. Za další tři minuty vyrazil Řezníkovu střelu Budínský, ve 27. minutě zachránila Baník tyč po pokusu Krmenčíka. Pak se osmělili i hosté, k ohrožení branky Hrušky se ale nedostali.

Na první gól si domácí fanoušci museli počkat do 50. minuty. Po rohovém kopu si našel míč Lukáš Hejda a střelou z první poslal míč za záda Budínského. V 62. minutě Kayamba vyšachoval svojí rychlostí tři protihráče a následný akci nadvakrát dostal do sítě s pomocí tyče Michael Krmenčík. Závěr už si Viktoriáni s přehledem pohlídali, Baníku nedovolili vůbec nic a naopak v nastaveném čase udeřili potřetí. Do rohového kopu se hlavou neomylně opřel Tomáš Chorý.