Házenkářská legenda obdržela pamětní medaili města Plzně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 11. prosinec 2019 13:39
191211_Karel_Cermak_1 Foto: města Plzně

Plzeňská házenkářská legenda Karel Čermák, který byl členem národního týmu v polovině 50. a na počátku 60. let minulého století, obdržel při příležitosti svých 90. narozenin stříbrnou pamětní medaili města Plzně. Předal mu ji společně s dalšími dárky první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Bývalému plzeňskému házenkáři, který získal se svým družstvem čtyři medaile ze světových šampionátů, poděkoval za jeho letitou činnost v oblasti sportu, ať už ji vykonával jako aktivní sportovec nebo funkcionář. „Pro mě jste legenda a určitě si z vás mohou vzít v mnoha ohledech vzor dnešní mladí sportovci,“ uvedl náměstek Roman Zarzycký. Jubilantovi popřál do dalších let mnoho zdraví a vyjádřil obdiv nad jeho vitalitou a dobrou kondicí, která není v tomto věku obvyklá.

Jubilant na setkání na radnici zavzpomínal na dva klíčové zápasy, které má dodnes v hlavě. S radostí vzpomíná na mistrovství světa v roce 1954, které se hrálo jako první od roku 1938 ve Švýcarsku a odkud si přivezl národní tým, který tam odjížděl jako outsider, stříbro. Druhou, podle něj nejbolestivější vzpomínkou, je mistrovství světa v roce 1961, které se konalo v Německu. Jeho družstvo prohrálo ve finále o bod s Rumuny v prodloužení, ačkoliv mělo šance šampionát vyhrát. Podle něj se tak stalo kvůli brankáři, který ke konci zápasu špatně viděl, protože měl problém s kontaktními čočkami.

Na radnici Karla Čermáka doprovodili předseda Nadačního fondu západočeských olympioniků a bývalý úspěšný reprezentant v házené Vladimír Jarý společně s členem správní rady fondu Vladimírem Haberem a předsedou Plzeňského krajského svazu házené Milanem Hájkem.