Házenkáři přežili kritické chvíle, postup do finále urvali v sedmičkách

Od - neděle, 8. květen 2022 20:50
Házenkáři přežili kritické chvíle, postup do finále urvali v sedmičkách Talent tým Plzeňského kraje

Když osm vteřin před koncem poslal Zubří v rozhodujícím pátém utkání do vedení Palát, vypadalo to, že cesta házenkářů Plzně skončí v semifinále. Pak ale stihl srovnat Douda a stejný hráč nakonec proměnil rozhodující sedmimetrový hod. Západočeši tak nakonec po vítězství 33:32 postoupili do boje o titul, soupeřem jim bude Karviná.

Extrémně vyrovnaná bitva nabízela přetahovanou celý první poločas. Zubří se dostalo v deváté minutě do vedení 4:2, o chvíli později bylo po dvou trefách Daniela Režnického vyrovnáno. Na druhé straně opět řádil Lukáš Mořkovský, který ač byl na těsno hlídán defenzivou Talentu, nasázel osm branek. Ve 25. minutě poslal dvěma brankami v rozmezí 45 vteřin Tomáš Nejdl Plzeň do náskoku 13:11, ale Zubří se nenechalo rozhodit a za chvíli bylo srovnáno. Vedení nakonec vystřelil těsně před koncem poločasu zpět domácím Milan Škvařil 15:14.

Plzeň se zkraje druhé půle dostala dokonce do třígólového náskoku, Jan Stehlík zvyšoval na 18:15. Hosté náskok umazali po time-outu kouče Petera Dávida ve 42. minutě, pět minut před koncem zápasu pak Zubří dokonce šlo do vedení. Trefy Pavla Přikryla, Lukáše Hybnera, Jiřího Dokoupila a Ondřeje Miky vystřelily hosty do komfortní pozice krátce před koncem, Talent ale dokázal reagovat. Na 27:27 srovnal Jakub Šindelář a na 28:28 po brance Dušana Paláta zase dvě vteřiny před koncem Jakub Douda.

O postupujícím do finále nakonec rozhodly sedmičky. Poté, co nedal Šafránek to s domácími vypadalo bledě, jenže nervy na uzdě neudržel ani Mořkovský a na druhé straně uzavřel zápas Jakub Douda.