Gulaš povede Plzeň do sezóny s nejistým koncem. Koronavirus? Jsem optimista, říká kapitán

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 17. září 2020 14:36
gulas, hokej Ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Už v pátek budou moci fanoušci Škody Plzeň opět vyrazit na extraligový hokej. Tedy alespoň část z nich. Kvůli koronavirovým opatřením jich může na zápas se Spartou dorazit kolem 3500 tisíc. Hlavním tahounem mladého týmu bude kapitán Milan Gulaš. "Přeji si, aby jsme sezónou prošli v klidu," prohlásil Gulaš.

Jak se těšíte na zápas se Spartou? Ta situace v předsezónním období pro nás byla nějaká taková, jak to říci, že jsme to přežili? Prošli jsme si obdobím, které pro nikoho nebylo lehké. Na druhou stranu jsme měli snad dostatek času od karantény potrénovat. Tým vypadá dobře, bál jsem se toho výpadku více. Věřím, že v pátek hlava bude stoprocentně připravená na hru. Přeji si, aby přišel maximální počet fanoušků a nastartovali jsme společně sezónu za tři body.

Zase se dá ale říci, že to bude poměrně fér, protože zrovna Sparta do karantény nastoupila jen chvíli po vás.. Jo, dá se to tak říci. Omezení a karantény se ale mění každých 14 dní. Ani přesně nevím, jak to všechno teď je. Vyžrali jsme si to, spadlo do toho více klubů. Uvidíme, jak výpadek bude mít vliv v průběhu sezóny, ale věřím, že jsme tak dobře připravení, že se to neprojeví.

Kádr Plzně před sezónou hodně změn, zejména obrana hodně omladila. Cítíte, že vaše role tím ještě stoupá? To ani ne. Je tu víc starších kluků, kteří si to dokáží ohlídat. Že máme mladší mužstvo? Takový je trend, je těžká doba, musíte koukat i na finance. Jsem ale rád, že to tak je. Mám rád, když mladí dostanou šanci, jedině tak mohou vyrůst v lepší hráče. Takhle to v Plzni máme nastavené. Všichni kluci makají naplno, rok od roku jsou zkušenější. Je to dobře i pro klub. Všichni ví, že Škoda Plzeň dokáže dát šanci těmhle klukům.

Vy osobně vstoupíte do sezóny s tím, že jste byl třikrát za sebou králem extraligy. Počítáte s tím, že budete mít na zádech pomyslný baťůžek? S jakým osobním výkonem byste byl spokojený? Já tohle nerad hodnotím. Přeji si, aby nám to šlo jako týmu, v poklidu jsme sezónou prošli a připravili se na play-off. Nikomu nic ale nedám zadarmo. Budu se snažit odvádět práci, na kterou jsou tu lidé zvyklí. Přál bych si, aby někdo z našeho týmu vyskočil hodně vysoko. Nejlépe nějaký mladý hráč. Tohle bych si já přál.

Sezóna bude specifická i tím, že se nesestupuje a o play-off se popere 12 týmů.. Já už bych nerad rozebíral, jestli je uzavřená nebo neuzavřená liga. Každý na to má nějaký názor, samozřejmě nastala nějaká situace. Takhle to je nastavené, až čas ukáže, jak to funguje. Je ale pravda, že v téhle koronavirové hysterii mohou alespoň všichni v klidu pracovat. Hlavně doufám, že se sezóna nezastaví. Čtu názory, že to lepší nebude, že se vše jen zhorší. Já tomu ale nevěřím. Mediální masáž dokáže své. Vím, že hodně lidí tomu věří. Já jsem ale optimista, je to jen hysterie.