Guľa: Zápasy nám chybí, ale chceme uspět týmovostí

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 7. listopad 2020 08:56
viktoria, fotbal Foto: FCVP

Po více než měsíční pauze vynucené pandemií koronaviru se vrací do do boje i Viktoria Plzeň. V rámci 7. kola FORTUNA:LIGY ji čeká třaskavý souboj proti Spartě. Trenér fotbalistů Plzně Adrian Guľa věří, že jeho svěřenci v nedělním šlágru dokážou porazit vedoucí Spartu, přestože na rozdíl od pražského účastníka Evropské ligy během měsíční koronavirové pauzy neodehráli jediné utkání. Podle slovenského kouče je absence zápasové praxe problémem, ale Viktoria ji může nahradit týmovým výkonem a nasazením.

4. října v Olomouci. Přesně to je datum posledního zápasu Viktorie Plzeň. „Pauza byla dlouhá. Celý rok je hodně specifický a jsme rádi za každý zápas. Navíc je to jeden z největších zápasů, které se u nás hrají. Hlavně si přejeme uhrát stejný výsledek jako v květnu,“ naráží Limberský na výhru 2:1 nad Letenskými.

Podobně hovořil i trenér Guľa. „Na restart se velmi těšíme. Obzvlášť to, že hrajeme doma po delší pauze a ještě k tomu se Spartou. Věřím, že budeme kvalitně připraveni a vyhrajeme. Musíme prokázat dobrou připravenost jak fyzickou, tak technicko-taktickou a týmovou. Budeme mít obrovskou motivaci zápas vyhrát,“ ubezpečuje slovenský kouč.

Jak na tom tým po několika, často různě omezených, tréninkových jednotkách v posledním měsíci je? „Myslím, že jsme potrénovali dobře. Hlavně si ale uvědomujeme, že potřebujeme vyhrávat a věřím, že Sparta je ideální soupeř na to, abychom nastartovali nějakou šňůru. Máme kvalitu na to ukázat, že chceme bojovat o ty nejvyšší příčky,“ míní David Limberský. „Máme talent, takže naši hru chceme mít postavenou na tom, že půjdeme na maximum co se týče týmovosti, odhodlání a úsilí,“ přeje si vidět Adrian Guľa, který svým svěřencům důvěřuje, že v neděli dotáhnou zápas do vítězného konce.

Sparta má zápasovou praxi z Evropské ligy, kde odehrála tři zápasy. V tomto týdnu navíc vyhrála 4:1 na hřišti Celtic Glasgow. „Upřímně, není to pro nás ideální, že jsme neměli dlouho ostrý zápas a Sparta bude rozehraná. Ale je to specifická situace, každý si v tom může najít svá pozitiva a negativa. I tak věřím, že jsme odpočatí a zápas zvládneme,“ nebojí se Limberský. „Musíme podat maximální výkon, být produktivní vepředu a vzadu udržet ideálně nulu. Blíže si řekneme ještě v taktice před zápasem. Myslím, že kdo bude více chtít, ten vyhraje,“ doplňuje.

„Jsme si vědomi toho, že zápasovou zátěž velmi těžce nahradíte. Ale kluci v procesu vypadají velmi zajímavě. Teď je podstatné, aby tréninkové úsilí a nasazení dostali ve správný čas do zápasu, a to je v neděli od 18:15 na našem stadionu. Je třeba ukázat emoce, dobré nastavení, týmový duch, přidat vlastní talent a zručnost, týmovou chemii a věřím, že i některé automatismy zafungují. Jsem přesvědčený, že v tom zápase podáme plnohodnotný týmový výkon," uzavírá Guľa.