Guľa? Působí velmi energicky, hodnotí první hodiny s novým koučem kapitán Brabec

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 8. leden 2020 15:45
brabec Jakub Brabec. foto: FCVP

Na podzim vedl Plzeň s kapitánskou páskou, byl navíc také důležitým článkem reprezentace, která si zajistila postup na EURO. Stoper Jakub Brabec se ve středu spolu s celým týmem vrhl do přípravy, která bude v mnohém jiná. Západočechy v ní už nepovede Pavel Vrba, ale Slovák Adrián Guľa.

Jaké jsou první dojmy z nového trenéra? Dobré samozřejmě. Vždycky je to nové něčím zajímavé. Uvidíme, jak to bude probíhat dál. Hlavně, aby to v tomhle tempu pokračovalo. Dneska jsme měli nějaké první sezení, trenér působil velmi energicky. Doufám, že mu to vydrží.

Je to pro Plzeň nová éra? To si myslím, že se hodnotí až zpětně po delší době. Uvidíme, co to přinese. Tohle zhodnotím až déle. Dneska začínáme všichni na stejné startovní čáře, když je nový trenér, nová příprava.

Poznal jste už nějaké změny? Samozřejmě jsme viděli nějaké technologie, že se to tu má zase posunout na vyšší úroveň, což je dobře. Důležité je, aby nám to pomohlo a přineslo výsledky.

Už vám trenér naznačil, jakým stylem bude chtít, abyste hráli? K tomu jsme se ještě nedostali, ale samozřejmě asi má nějakou představu, že změna třeba v taktice bude. Sám jsem na to zvědavý.

Jak vám vůbec utekla vánoční přestávka? Se dvěma dětmi na krku utekla dost. Byl to očistec, fakt jsem se sem těšil. (smích)

Jak snášíte zimní přípravy? Trochu se s tím peru, protože mám rád jídlo. Naštěstí jsme měli individuální program, který mě z toho dostával, a mohl jsem trochu hřešit.

Berete tuto přípravu osobně ještě vážněji, když si můžete prodloužit sezónu účastí na EURU? Euro je daleko, co bude, to se uvidí. Po účasti tam by chtělo sahat hodně kluků a všichni na to mají asi právo.