Guľa: Prohra na Spartě? Může nás přibrzdit, ale ne zastavit

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 18. červen 2020 09:13
gula Foto: FCVP

Brána do finále poháru se zavřela. Fotbalisté Viktorie Plzeň v semifinále MOL Cupu nestačili na Spartu a po prohře 1:2 v soutěži skončili.

Foto: FCVP

„Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do zápasu, jen jsme to nedotáhli do finálních přihrávek. Nebylo to zlé, ale potom tam přišla penalta a to nás trochu rozrušilo. Sparta pak předvedla obrovskou efektivitu při druhém gólu. Kluci se potřebovali uklidnit, protože když to bylo 2:0, tak Sparta měla větší křídla než my,“ uvedl Adrian Guľa.

Viktoriáni tak třetí vítězství v Českém poháru nepřidají. „Strašně to mrzí, protože to byly dva zápasy od další trofeje. Bohužel to musíme skousnout a poučit se z toho. V lize jim to budeme chtít doma vrátit,“ připomněl Jan Kovařík nadstavbové utkání o titul proti Spartě, které na Plzeň ještě v Doosan Areně čeká.

Vůbec poprvé pod trenérem Guľou viktoriáni zažili, jaké je to v zápase prohrávat. Mohlo to na hráče mít vliv? „Možná trochu ano, protože jsme ještě nepoznali tenhle stav, ale v druhé části jsme ukázali, že i s takovým kvalitním soupeřem a tímto skóre se dá něco udělat,“ hledal pozitiva slovenský kouč. „Kluci dřeli, mákli. Dostali jsme se do kontaktního gólu, v závěru jsme měli velkou šanci. Střetly se dva dobré týmy a Sparta byla dnes možná trochu šťastnější a efektivnější,“ řekl k duelu.

Nad vyřazením z poháru není příliš mnoho času přemýšlet, už v neděli totiž na Plzeňany čeká další zápas. Domácím duelem s Jabloncem započnou nadstavbovou část o titul. „To, že to teď nevyšlo, nás může jen přibrzdit, ale ne zastavit,“ slíbil kouč Viktorie.