Guľa posadil nepřesvědčivého kapitána. Chtěl jsem jen využít konkurenční prostředí, říká kouč

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 14. září 2020 10:05
gula Foto: FCVP

Po nešťastné prohře v Alkmaaru a debaklu v Liberci posadil kapitána a reprezentanta Jakuba Brabce. Plzeňský kouč Adrián Guľa pořádně zamíchal před duelem s Mladou Boleslaví kartami. A vyšlo mu to. Viktoria si nakonec se Středočechy poradila, i když o své výhře 2:1 rozhodla až v 74. minutě brankou Hejdy. "Je to zasloužené vítězství, byť nakonec muselo být vydřené poté, co se nám nepovedlo proměnit více šancí a soupeř se dostal z ojedinělé možnosti do stavu 1:1," uvedl plzeňský kouč.

Jak jste byl se zápasem spokojený? Podali jsme týmový výkon, měli jsme solidní vstup do zápasu. To jsou všechno velmi cenné věci, na kterých můžeme stavět. Dostali jsme se do zajímavých situací, na druhé straně musím zmínit důležitý zákrok Hrušky za vyrovnaného stavu. Stále nás ale čeká velmi mnoho práce.

Asi je třeba být více efektivní, že? Ano, souhlasím. Produktivita musí být vyšší. To je zcela bez debat.

Vnímáte jako problém třeba i to, že když už se soupeř dostane k vám do vápna, tak je z toho velké nebezpečí? I s tím musím souhlasit. Kluci musí být ještě víc zodpovědnější. Najednou máme obavu, abychom nedostali gól. Přitom jsme v dobrém postavení, všechno máme pokryté, ale stejně se soupeř dostane ke střele, potažmo k vyrovnávacímu gólu. Pro mě je ale podstatnější reakce. Tým se nevzdal, šel si za vítězstvím a přiklonilo se k nám pověstné štěstí. Ať při Hruškově zákroku, tak při brance Lukáše Hejdy. V minulých dnech jsme řešili nastavení mužstva, taktické věci, zase máme cenné poznatky. Celé je to o sebevědomí, i proto jsme potřebovali takové vítězství. Věřím, že se vracíme zpátky.

Jakub Brabec zůstal jen na lavičce. Byly důvodem jeho výkony? Kuba je náš kapitán, úžasný hráč, lídr mužstva. Nicméně jsme na tento zápas chtěli využít konkurenční prostředí, hrál Luďa Pernica. Nic víc bych v tom nehledal. Je samozřejmě specifické, když je kapitán na lavičce, přesně o tom je ale velikost klubu, že máme připravenou dalšího hráče. Doufám, že to Kubovi pomůže. Trochu jsme ho přibrzdili, nešel do zápasu a mužstvo mu pomohlo vítězstvím. Věřím, že pro další zápas už zase bude k dispozici v jeho bývalé pohodě a formě.

Jak dopadlo hodnocení neúspěšného týdne pře reprezentační přestávkou? Neutěšenou situaci po porážce 1:4 v Liberci jste řešili s vedením klubu… To by bylo na delší komplexnější debatu. Nerad bych se do toho pouštěl. Jak jsem již řekl, pro mě je podstatnější reakce týmu. Hlavně při vstupu do utkání jsme byli dostatečně sebevědomí, hráli jsme na riziko i pod presinkovým tlakem. To bylo velmi podstatné. K minulosti se vracet nehodlám. Je jisté, že v takové situaci, tím myslím po Liberci, jsme za mého působení v Plzni ještě nebyli. Proto bylo důležité, abychom si zachovali stabilní postoj, který je dle mojí i klubové optiky, ten správný a podstatný. Jsem rád, že jsme vyhráli.