Guľa po náročných dnech: Emočně mačkáme citron, který je vymačkaný

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 6. červenec 2020 10:34
gula Foto: FCVP

V pátek odpoledne se celý tým společně rozloučil s Mariánem Čišovským, pak nabrali Viktoriáni směr Ostrava, kde v neděli vyválčili bod za bezbrankovou remízu. "Chyběla nám lehkost, emočně mačkáme citron, který je vymačkaný," přiznal plzeňský kouč Adrian Guľa.

Jak těžké to bylo na Baníku utkání? V první řadě musím zmínit velké uznání za kariéru Milana Baroše. Jeho příběh byl mimořádně úspěšný a inspirativní nejen v Česku, ale i na Slovensku, opravdu velký respekt. Co se týká zápasu, tak v prvním poločase hrála obě mužstva víc takticky, nám chybělo víc centrovaných míčů, nějaké střelecké možnosti a šance. Tempo nebylo v první části tak vysoké, ve druhém poločase se to roztrhalo a zápas byl velmi zajímavý, stupňovala se intenzita. Měli jsme velké příležitosti v protiútocích, ale musíme uznat, že i Baník se dostal do dvou zajímavých možností. Díky fanouškům, že nás přijeli podpořit, za druhý poločas byli určitě rádi i domácí, kteří udělali Barošovi pěknou kulisu při posledním zápase jeho kariéry. Bod musíme akceptovat. Určitě bychom se měli víc odrazit z druhého poločasu, než z toho prvního.

Měli jste v průběhu zápasu hodně nadějné útoky. Mrzí vás, že jste je nedotáhli do gólu? Chceme být dominantní nejen v herní částí, ale i v produktivitě. V ní nám dneska chyběla lehkost a správný výběr řešení. Bylo tam dost možností na to, jak se dostat do gólovek, to se nepovedlo. Nevím, jestli to hráčům vyčtu, ale určitě se na to podíváme. Ukážeme si prostory, jak se ty situace daly řešit. Musíme si ale uvědomit, co mají hráči za sebou. Emočně v uvozovkách mačkáme citron, který je vymačkaný. Cením si toho, že to kluci ve druhé části rozběhali, vysprintovali a dostali se víc do náběhových věcí. Zápas jsme měli v rukách na to, abychom ho rozhodli.

Máte za sebou hodně náročné dny. Bylo těžké dát hráče po náročném programu dohromady? Dotlačíme to určitě kvůli našim fanouškům, kteří přijeli sem a kvůli tomu, že poslední zápas hrajeme doma. Víme, jaký zápas nás čeká. Budeme motivovaní, to, že se nepodařilo vyhrát tady, už potřebujeme hodit za hlavu a připravit se na domácí zápas. Tam pojedeme naplno, trošku to opět refreshneme. Máme mnoho důvodů, proč ho chceme a potřebujeme vyhrát. Bude to rozlučka Romana Hubníka a chceme do tabulky další vítězný zápas doma. Uděláme maximum, abychom závěrečný zápas sezony zvládli.

Počítáte s tím, že Hubník nastoupí v základní sestavě? Máme teď dva dny, sedneme si k tomu. Z mého pohledu je určitě připravený na větší porci, než Milan Baroš. Roman pokračuje v kariéře, neloučí se jako pan Baroš. Je fyzicky našlapaný, zdravý, to je perfektní. Zvolíme to tak, aby to sedělo s respektem a uznáním, které si od nás a fanoušků Plzně zaslouží, odvedl tady velmi kvalitní služby. Dostane takovou porci, aby tohle bylo v pořádku a abychom to i s Romanem zvládli vítězně.