Gólman Talentu během pauzy doháněl i studijní povinnosti

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 17. listopad 2020 10:36
Karel Šmíd2 Foto: Talent Tým Plzeňského kraje

Více než měsíční vynucenou pauzu kvůli druhé vlně koronavirové pandemie mají za sebou házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje. Až v polovině listopadu extraliga obdržela výjimku od ministerstva zdravotnictví a profesionální soutěž se znovu mohla rozběhnout.

Foto: Talent tým Plzeňského kraje

"Věřím, že teď už se bude hrát. Jinak už by mohly nastat problémy, asi by se muselo zrušit play off. O to víc musíme zabrat, každý zápas a každý bod je pro nás důležitý, abychom na tom po základní části soutěže byli co nejlépe," uvažoval gólman plzeňského týmu Karel Šmíd v rozhovoru pro klubový web. Sedmadvacetiletý odchovanec Talentu a syn někdejšího výborného hokejového obránce Škody si během pauzy prošel karanténou a doháněl studijní i pracovní povinnosti.

Jak složité pro vás bylo období bez zápasového rytmu? Kluci měli od kondičního kouče Ády Blechy individuální tréninkové plány. Já jsem měl bohužel období, kdy jsem musel být nějakou dobu v  karanténě. Takže to nebylo jednoduché. Byl jsem jenom doma, nemohl jsem ani trénovat. Nemohl jsem se dočkat, až se zapojím s klukama do přípravy. Ale alespoň jsem mohl dohnat resty ve škole i v práci, na které v sezoně není tolik času.

Studujete ke sportu vysokou školu? Ano, ekonomickou fakultu, měl by ze mě být inženýr. K tomu už také pracuji na plný úvazek v plzeňské firmě Suez, v klubu mám kvůli tomu upravené tréninkové podmínky. Házená je pro mě pořád na prvním místě, chci v ní ještě něco dokázat. To další je otázka budoucnosti, až jednou se sportem skončím.

Takže do tréninku jste se pak pustil s velkou chutí, že? Dokonce byla i šance, že se objevím na reprezentačním srazu, měli jsme tam být i s Filipem Herajtem, parťákem z Plzně. Ale i to padlo, což mě hodně mrzelo. Je těžké motivovat se k tréninku, když jsme ani nevěděli, kdy se k házené zase vrátíme.

Teď to vypadá, že pokud se stav znovu nezhorší, čeká extraligu hodně velké tempo. Pokud se má vše dohrát podle plánu, bude tam i hodně vložených kol v týdnu. Věřím, že až si všechno sedne, půjdou naše výkony nahoru. Máme nové trenéry, kteří zkouší jiný styl hry, je tam spousta změn. Asi se nedalo čekat, že budeme všechny válcovat. Bylo nám už před sezonou jasné, že musíme na spoustě věcí zapracovat. I proto přišly na začátku sezony dvě porážky. A když už se zdálo, že se postupně dostáváme do hry, přišla nucená přestávka.

Na jakých změnách v herním systému se snaží trenéři nejvíc zapracovat? Trenéři po nás chtějí jiné věci v útoku i v defenzivě. Pro každého je to nové, nemáme styl tolik zažitý, takže se snadno udělá nějaká chyba. Když se pak nakupily, prohráli jsme ty dva zápasy. Ale asi je to normální vývoj. Věřím, že až si to zažijeme, tak jich v budoucnu díky tomu zase spoustu vyhrajeme.

Je to velká změna i pro vás brankáře? Jak si nejsou kluci tolik jistí, je tam více chyb a soupeři mají jistější střelecké pozice. Ale je nutno přiznat, že některé zápasy se nevyvedly ani mně s Filipem. Věřím, že i naše výkony budou postupem času lepší. A tím pádem půjde nahoru i hra celého týmu. Pořád máme v extralize ty nejvyšší cíle.