Futsalový šlágr uvidí Plzeň. Domácí Interobal hostí Spartu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 13. prosinec 2019 16:15
3H7A8087 Foto: Interobal Plzeň

VARTA futsal liga se chýlí do své poloviny, kterou domácí Interobal uzavře šlágrem podzimu. Do Plzně, k souboji prvního týmu tabulky s druhým, přijede pražská Sparta, která má v tabulce jednobodový odstup. Souboj dvou těžkých vah se uskuteční v neděli 15.12. od 20:00 v městské sportovní hale na Slovanech.

Interobal vstoupil do sezony skvěle. Už ve 4. kole se po nervydrásající výhře 5:4 v Teplicích posunul do čela soutěže. V tomtéž kole naopak Sparta zaznamenala svoji dosud jedinou ligovou porážku v novém ročníku, když nestačila na Chrudim.

Obhájce titulu Sparta bude pro Plzeň opravdovou zkouškou. Pražané mají za sebou povedené účinkování v Lize mistrů, kde sehrála vyrovnanou partii i s gigantem z Barcelony. Navíc bude psychicky posílena výhrou ve finále poháru SFČR, když v úterním finále porazila domácí Svarog Teplice 2:1 a získala první trofej v sezoně.

Plzeňští se naopak budou muset obejít bez dvou důležitých tváří, které ztratila v remízovém utkání v Chrudimi. Kapitán Lukáš Rešetár si vážně poranil koleno a v této sezoně již do hry nezasáhne. Druhý zraněný, brankář Lukáš Němec si taktéž poranil koleno, brzy by však měl začít rehabilitace a vrátit se po Novém roce zpět k tréninku.

V utkání nastoupí celá řada reprezentantů, ať už České republiky, tak zahraničních. Zejména souboj dvou nejproduktivnějších hráčů celé soutěže je velkým lákadlem. Na domácí straně se představí lídr statistik, Tomáš Vnuk, který v deseti zápasech vstřelil 24 branek a 18 jich připravil. Právě po něj bude toto utkání lehce speciální, neboť v minulé sezoně slavil se Spartou titul, když v Praze z Plzně hostoval. Na straně druhé bodově vyniká kapitán Sparty, Tomáš Drahovský, který jako jediný stačí bodovému tempu Tomáše Vnuka s bilancí 19 + 18.

Hráči Interobalu nemají v posledních utkáních příliš dobrou bilanci se svým nedělním soupeřem. Naposledy Spartu dokázali porazit ve strhujícím 3. utkání semifinále play-off 2018, od té doby ji celkem pětkrát podlehli. Poslední vzájemné utkání odehrály oba týmy v lednu tohoto roku, kdy se v Plzni i přes hattrick Lukáše Rešetára radovala z výhry 5:4 Sparta.

„Bude to zatím nejtěžší zápas v sezoně. Sparta má suverénně nejlepší kádr v lize a do zápasu určitě půjde jako favorit. Nedá se připravit na jednoho až dva rozdílové hráče jako třeba v ostatních týmech, protože ve Spartě jsou rozdíloví všichni. My se budeme snažit jako vždy odevzdat maximum a uvidíme, na jaký výsledek to bude stačit,“ prohlašuje před utkáním podzimu jeden z lídrů týmu, Michal Holý.

Tento hit VARTA futsal ligy ovšem nebude jediné nedělní utkání v hale Lokomotivy! Fanoušci mohou navštívit rovnou dva předzápasy. Od 16:00 odehrají své ligové utkání ženy Interobalu, které poměří síly s týmem Black Bridge Praha. Po nich se představí rezerva, tedy Interobal „B“, na který vyrukuje jeden z favoritů 2. ligy, Ústí nad Labem.