Fotbalová Plzeň potvrdila další příchod. Z Karviné dorazil král asistencí

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 29. červenec 2020 14:39
ba loua Foto: FCVP

K týmu Viktorie Plzeň se ve středu připojila další posila. Podle očekávání je jím karvinský král asistencí Adriel Ba Loua. Čtyřiadvacetiletý záložník z Pobřeží slonoviny podepsal smlouvu na tři roky. Přestupovou částku se oba kluby rozhodly nezveřejňovat.

Foto: FCVP

Adriel Ba Loua přichází do plzeňské Viktorie z Karviné, v jejímž dresu dokázal svými výkony zaujmout a v minulém ligovém ročníku patřil mezi nejlepší například v počtu gólových asistencí. „Jde o velmi zajímavého hráče do ofenzivy, který má obrovský potenciál. Jsme rádi, že se podařil jeho přestup uzavřít a věříme, že ještě zvýší konkurenci v našem týmu,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

Čtyřiadvacetiletý záložník během úterý absolvoval, stejně jako všichni hráči Viktorie na startu přípravy, testování na Covid-19 a dnes jej čekají zátěžové testy a od čtvrtka se připojí k týmovému tréninku. „Viktoria je velký klub se skvělým zázemím a obrovskými ambicemi. Její zájem jsem vnímal delší dobu a tato nabídka mě hodně zaujala, mám motivaci posunout se v kariéře, budu se chtít prosadit a přispět k týmovému úspěchu,“ řekl po podpisu smlouvy Adriel Ba Loua.

Foto: FCVP

Viktoriánský dres si v zápase může tedy poprvé vyzkoušet již v sobotním přípravném duelu s Českými Budějovicemi.

Adriel Ba Loua se narodil ve městě Yopougon, ve své rodné zemi nastupoval za klub ASEC Mimosas, v jehož akademii vyrostli například Salomon Kalou, Yaya Touré či Gervinho. V létě 2015 zamířil na zkušenou do francouzského Lille, následně působil i v dánském klubu Velje Boldklub. Dres Karviné oblékl poprvé v roce 2018 a poměrně rychle se stal jednou z ofenzivních hvězd ligy. Nyní jej čeká nová výzva v červenomodrém dresu.