Fotbalová Plzeň našla náhradu za Beauguela!

Zveřejněno v Sport
Od - pátek, 10. červen 2022 10:20
Fotbalová Plzeň našla náhradu za Beauguela! Foto: FCVP

Útočník Jan Kliment, který naposledy působil v polské Wisle Krakov, se stal další posilou Viktorie Plzeň. V Doosan Areně podepsal kontrakt na dva roky s příslibem zacelit díru po odcházejícím kanonýrovi Jeanu Davidu Beauguelovi.

Osmadvacetiletý útočník v průběhu své kariéry oblékal dresy Jihlavy, bundesligového Stuttgartu, dánského Bröndby Kodaň, Slovácka a naposledy působil v polské nejvyšší soutěži. Na mistrovství Evropy jednadvacítek z roku 2015 se stal nejlepším střelce a pětkrát oblékl dres reprezentačního A-týmu.

„Přichází k nám velmi zkušený hráč, který by se měl bez problémů adaptovat na nové prostředí a být pro nás okamžitou posilou. Od útočníka se samozřejmě očekávají góly, Honzovi tedy přeji, aby jich v našem dresu nastřílel co nejvíce a přispěl k úspěchům celého týmu,“ uvedl enerální manažer klubu Adolf Šádek. 

Podle kouče Michala Bíllka jde o silného hráče s dobrým krytím míče, kvalitním pohybem po hřišti a čichem na góly. "Jsme rádi, že se vše podařilo dotáhnout a můžeme Honzu přivítat v našem týmu,“ dodal.

Sám Kliment je hodně rád, že přestup vyšel. „Plzeň pro mě byla úplně nejlepší variantou. Láká mě vidina evropských pohárů a těším se na to, že o ně společně zabojujeme,“ prozradil.

Jan Kliment je celkově čtvrtou letní posilou Viktorie. V předchozích dnech klub angažoval navrátilce Václava Pilaře, exkarvinského Kristiho Qose a talentovaného gólmana Martina Jedličku.