Fotbalová Plzeň hlásí přestup. Ondřej Mihálik je oficiálně jejím hráčem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 26. červen 2020 15:52
viktoria, fotbal, mihálik Foto: FCVP

Ondřej Mihálik je již oficiálně hráčem Viktorie Plzeň. Na záložníka nebo útočníka měl klub předkupní právo, kterého využil. Pišta, jak se šikovnému fotbalistovi přezdívá, přichází nastálo z AZ Alkmaar. Ve Viktorce podepsal smlouvu na tři roky.

Třiadvacetiletý univerzál odehrál v dosavadním průběhu FORTUNA:LIGY 20 zápasů, ve kterých si připsal 576 minut, vstřelil dvě branky a zaznamenal gólovou asistenci. V právě probíhajícím ročníku okusil také zápasy evropských pohárů proti Olymipakosu nebo Antverpám.

Dosavadní cestu v plzeňském dresu ušel coby hráč na hostování, nyní je již stvrzený jeho přestup. „Je to i pro mou hlavu jistota, že tu zůstanu a nemusím řešit nic jiného. Jsem strašně rád, že to tak dopadlo,“ přiznává Mihálik. „Priorita z mé strany i ze strany rodiny byla zůstat v Plzni,“ doplňuje po podpisu tříletého kontraktu.

„Ondra Mihálik je velmi pracovitý hráč se skvělým charakterem a vzorným přístupem. Během ročního hostování z Holandska nás přesvědčil o svých kvalitách, vidíme v něm pro klub budoucnost, a proto jsme se společně s trenérem i sportovním ředitelem jednomyslně shodli na využití předkupního práva,“ uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek. „Zvykl si výborně na prostředí a může se nyní plně koncentrovat na zbývající tři ligové zápasy a hlavně se již chystat na nadcházející sezonu, kde budeme mít opět ty nejvyšší ambice,“ pochvaluje si generální manažer klubu.

K transferu z Nizozemska do Štruncových sadů se vyjádřil i hráčův zástupce Viktor Kolář z agentury Sport Invest: „Ondra se vracel do Česka po zranění, Viktoria věřila v jeho schopnosti i velkou chuť vrátit se na nejvyšší výkonnostní úroveň. V Plzni našel velmi ambiciózní prostředí, s novým trenérem přišla navíc čerstvá motivace a především obrovský elán posunout tým na další úroveň. Ondra je pevnou součástí tohoto projektu, což vnímáme za všechny strany jako skvělý tah.“

A ještě jedna změna proběhne u Ondřeje Mihálika. Do nadcházející sezony vstoupí s novým číslem na dresu – 17. „Je to pro mě šťastné číslo, nosil jsem ji odmalička, i ve všech reprezentacích. Chtěl bych na to zase zpátky navázat a mít ji i tady,“ usmál se Mihálik.