Fotbalová Plzeň bez svých opor odvezla ze Slovácka bod

Od - neděle, 21. duben 2024 20:16
Fotbalová Plzeň bez svých opor odvezla ze Slovácka bod ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně remizovali ve 29. kole Fortuna ligy na hřišti Slovácka 1:1. Skóre utkání otevřel v první půli Metsoko, vyrovnání zařídil z penalty Daníček. Kouč Koubek v náročném programu šetřil většinu svých opor. V základní sestavě zůstali pouze brankář Jedlička, středopolař Kalvach a útočník Vydra.

Úvodní minuty nabídly boj o střed hřiště. První komplikace viktoriánského plánu přišla hned v úvodu utkání. Radim Řezník po souboji s jedním z protihráčů zůstal na trávníku. Ač chtěl, tak nakonec to nešlo a musel ve čtrnácté minutě střídat. Plánované šetření Robina Hranáče tak vzalo za své, a ten musel na hřiště. Utkání plné emocí nabídlo první šanci až v minutě třicáté. Do šestnáctky proklouzl Matěj Vydra, který chtěl obejít domácího brankáře Fryštáka. Ten ovšem jeho úmysl přečetl a Vydru obral o balon. Devět minut na to viktoriáni otočili rychle hru a zahrozili z nebezpečného kontru. Zodpovědnost na sebe vzal Jhon Mosquera, ale jeho střela na bližší tyč branku nepřinesla. Co se nepovedlo Mosquerovi, to učinil o dvě minutky později Idjessi Metsoko. Tomu do šestnáctky narýsoval merunu Matěj Vydra. Metsoko si ještě musel poradit s jedním z obránců a poté už uložil míč za záda Fryštáka. Viktoriáni se tak ujali vedení čtyři minuty před koncem prvního poločasu. S tímto výsledkem nakonec oba týmy odešly do kabin.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. Vecheta si to namířil do šestnáctky, jenže proti němu vystartoval Martin jedlička a slováckého útočníka o balon s radostí připravil. Pět minut na to Vecheta zlobil znovu a tentokrát pořádně. Jeho hlavička mířila těsně vedle pravé tyče a Jedlička po právu čistil své spoluhráče. Poté musel hlavní rozhodčí Vít Zaoral na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty klidnit emoce. Vyžlutil Lukáš Červa a Vlastimila Daníčka a domácího trenéra brankářů pro jistotu poslal na tribunu. V šedesáté páté minutě zkontroloval pozornost Martina Jedličky z dálky Kim Seung-Bin. Zvýšená aktivita domácích nakonec přinesla vyrovnání. Sampson Dweh zahrál v pokutovém území Viktorie rukou a hlavní sudí Vít Zaoral ukázal po zkoumání na videu na puntík. Exekuce penalty se ujal Vlastimil Daníček a pětku proměnil. Trenér Koubek poté vyslal na hřiště agilního Pavla Šulce, který dvakrát zahrozil. Zařízení ale naneštěstí netrefil. Minutu před koncem řádné hrací doby byl blízko rozhodující brance Lukáš Červ. Ani jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil. Ani šanci na druhé straně branky nepřinesly. Utkání na Slovácku tak skončilo remízou 1:1.