Fotbalová liga se bude hrát bez fanoušků

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 11. březen 2020 15:33

Aktualizováno 14:32 Fotbalová liga se bude hrát dále, ale bez diváků. Před prázdným hledištěm se zatím odehraje 25. a 26. kolo, tedy i zápasy Plzně na Spartě a doma s Mladou Boleslaví. Další kroky provede Ligová fotbalová asociace až po reprezentační přestávce, která je plánovaná na konci března.

„Jsme si vědomi mimořádnosti a závažnosti aktuální situace. Zvažovali jsme v této složité situaci všechny možné varianty a rozhodli se i vzhledem k nejistotě ohledně dalšího vývoje upřednostnit možnost nejbližší dvě ligová kola odehrát i bez přítomnosti diváků na stadionech s tím, že budeme společně s držiteli vysílacích práv hledat možnosti, jak zpřístupnit ligová utkání co nejširšímu počtu fanoušků," uvedl předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

První zápas, který fanoušci Viktorie neuvidí přímo na stadionu, je nedělní souboj se Spartou na pražské Letné. Již včera klub avizoval, že zakoupené vstupenky do sektoru hostů mohou fanoušci vrátit ve Viktoria shopu a bude jim vyplacena nazpět celá částka.

„Samozřejmě celý klub mrzí, že nás fanoušci nebudou moci podpořit v důležitém zápase, nicméně plně chápeme a respektujeme toto rozhodnutí. A stejnou prosbu máme i na naše fanoušky, tedy aby respektovali veškerá nařízení v této mimořádné situaci,“ říká mluvčí klubu Václav Hanzlík s tím, že klub nyní prioritně řeší záležitosti spojené s nedělním zápasem, následně se bude zabývat nadcházejícím duelem. „Vše je čerstvé, sled událostí velmi rychlý. Veškeré otázky směrem k domácímu zápasu s Mladou Boleslaví zodpovíme nejpozději na začátku příštího týdne, prodej vstupenek je samozřejmě pozastavený,“ dodal.

Obě utkání by měla být přenášená živě v televizi (02 TV Sport), klub se pokusí zajistit svým fanouškům veškeré možné zpravodajství včetně všech ohlasů prostřednictvím klubového webu i sociálních sítí.

Omezení a nařízení se samozřejmě týká i utkání B týmu, mládežnických či ženských výběrů FC Viktoria. Odehrají se dle řádných hracích termínů, nicméně bez diváků. Týká se to jak Luční ulice, tak i ostatních hřišť, kde se budou utkání odehrávat. „Rovněž v těchto případech žádáme fanoušky, a především rodiče hráčů, hráčské skauty i agenty, aby respektovali toto opatření,“ uzavřel mluvčí klubu.