Fotbalisté Plzně uzavřeli soustředění remízou s Aarhusem

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 1. únor 2024 17:01
Fotbalisté Plzně uzavřeli soustředění remízou s Aarhusem Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně zakončili herní soustředění a celou jarní přípravu remízou 1:1 s dánským Aarhusem. Viktorii poslal ve Španělsku do vedení ve 13. minutě Pavel Šulc, ještě do poločasu ale Bech vyrovnal.

Jako první se v přípravném utkání prosadila Viktorka a bylo to po nádherné akci ze 13. minuty. Robin Hranáč vybojoval míč na vlastní polovině, Matěj Vydra následně vyslal krásný pas na Pavla Šulce, který si poradil v úniku se dvěma obránci a poslal míč zkušeně do sítě. V následujících minutách si viktoriáni vybojovali několik standardních situací, po jedné z nich mířil těsně vedle hlavičkující kapitán Lukáš Hejda, míč do vápna pak poslal nebezpečně ze strany i Jan Kopic. Ve 34. minutě se Cadu postavil k trestnému kopu a jeho střela mířila do tyče! Hráči Aarhusu se dostali do první příležitosti ve 37. minutě, kdy bohužel po akci ze strany srovnali Bechem na 1:1.

Souboj na hřišti se ve druhé půli odehrával především ve středu pole bez výrazných šancí. V 81. minutě se pověsil do vzduchu Václav Jemelka a dostal balon do sítě. Jenže radost mu zkazil pomezní rozhodčí, který mával ofsajd. Branka ve druhém poločase nepadla. Viktoriáni v generálce remizovali s Aarhusem 1:1.

Okamžitě po zápase se Západočeši vydávají přes Valencii zpět domů. Už sobotu 10. února je pak čeká první ligové utkání proti Mladé Boleslavi.