Fotbalisté Plzně udolali Mladou Boleslav, rozhodl hlavou Hejda

Od - neděle, 13. září 2020 22:51
ba loua, fotbal, viktoria ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 3. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti Mladou Boleslav 2:1 a napravili tak zaváhání z Liberce. Viktorii poslal do vedení ve 21. minutě Jean David Beaguel, ve 32. minutě ovšem srovnal Mašek. O vítězství Západočechů nakonec rozhodla 74. minuta a trefa Lukáše Hejdy.

Viktoria Plzeň v touze odčinit debakl z Liberce začala hodně aktivně. Stalo se tak přitom bez klasického kapitána Brabce, jehož nezastihl začátek sezóny v dobré formě a trenérský štáb dal tentokrát přednost Luďku Pernicovi. Šanci od úvodního hvizdu dostali také Adriel Ba Loua či Miroslav Káčer. A právě druhý jmenovaný měl v 7. minutě obrovskou šanci otevřít skóre. Gólman Mikulec byl ale proti. Plzeň diktovala tempo hry a ve 21. minutě přišla zasloužená odměna. Jean David Beauguel byl u míče dříve než brankářů hostů a hlavou dostal míč do sítě. Ve 32. minutě ale přišla studená sprcha. Po ojedinělém brejku zakončil přesně Mašek. Za dalších osm minut mohl vrátit Viktorii vedení Kopic, Mikulec byl ovšem proti.

Ve druhém poločase pokračoval tlak Západočechů, jenže Kopic pálil nad, Beauguel do boční sítě a v obrovské šanci vysoko přestřelil Ba Loua. V 70. minutě prozměnu podržel Středočechy Mikulec proti hlavičce Hejdy. O čtyři minuty později už plzeňský stoper souboj nad gólmanem hostů vyhrál. Po rohovém kopu akce pokračovala, Ba Loua nacentroval přesně do míst, kde zůstal Lukáš Hejda a Mikulec neměl nárok. Domácí pak měli několik dobrých příležitostí pojistit svoji výhru, žádnou ale nevyužili. Nakonec je to ale mrzet nemuselo.