Fotbalisté Plzně přehráli na soustředění v Rakousku německý Karlsruher

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 10. červenec 2023 18:02
Fotbalisté Plzně přehráli na soustředění v Rakousku německý Karlsruher ilustrační. Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté porazili na soustředění v Rakousku Karlsruher jednoznačně 3:0. Západočeši rozhodli o své výhře nad celkem hrajícím druhou nejvyšší německou soutěž po poločase, když se postupně prosadili Ibrahim Traoré, Erik Jirka a Jhon Mosquera.

První poločas nabídl spoustu šancí, ale žádnou branku. Do první příležitosti se dostal ve čtvrté minutě Václav Jemelka. Centr z levé strany tečoval těsně mimo branku Patricka Drewese. Deset minut na to vypálil z hranice vápna Lukáš Kalvach, ale jeho projektil se mezi tři tyče nevešel. V šestnácté minutě musel poprvé řešit nepříjemnosti před sebou Martin Jedlička. Nejprve vyrazil střelu zpoza vápna a vzápětí společně s obránci zlikvidovali i následnou dorážku. V šestadvacáté minutě předvedl krásnou individuální akci Cadu, který nasadil jesličky protihráči, protáhl se po pravé straně a odcentroval přesně na hlavu Tomáš Chorého. Drewes ale jeho pokus hlavou vyrazil. Před koncem prvního poločasu se po rohovém kopu dostal k zakončení také Roman Květ, ale ani jeho rána nebyla gólová. První poločas tak branku nenabídl, skóre bylo vyrovnané 0:0.

Do druhého poločasu vlétla čerstvá jedenáctka hráčů a hned ve druhé minutě druhého poločasu udeřila. Na centr od rohového praporku si naskočil Ibrahim Traoré a skóre zápasu. Pět minut na to udeřili viktoriáni podruhé. Krásnou individuální akci předvedl také Erik Jirka, který protancoval do vápna a ranou k tyčce propálil Drewese. Třetí hřebíček do rakve přidal v šedesáté sedmé minutě John Mosquera, který chladnokrevně pod horní tyč dorazil střelu Jana Klimenta. Viktoriáni tak zvládli druhý duel na soustředění a Karlsruher SC porazili 3:0.