Fotbalisté Plzně na soustředění přehráli bulharskou CSKA Sofii

Od - pátek, 31. leden 2020 19:38
84382829_10157958938438664_4264317859619930112_o Foto: FCVP

Také ve svém druhém přípravném zápase na soustředění ve Španělsku fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili. Tentokrát na Viktoriány nestačila bulharská CSKA Sofie. Západočeši po dvou gólech Jana Kovaříka a jedné brance Marka Alvira vyhráli 3:0.

První šanci měli viktoriáni už v sedmé minutě. Po pasu Čermáka střílel v akrobatické pozici Beauguel, míč ale na poslední chvilku vykopl soupeř z brankové čáry. Plzeňští nadále pokračovali v dobrém tlaku a odměněni byli ve 39. minutě, kdy střílený centr Adama Hlouška pohotově usměrnil do sítě Jan Kovařík.

Ten také otevřel střelecký účet druhého poločasu, když využil chyby sofijské obrany a sám před gólmanem Černiauskasem proměnil – 2:0. Krátce nato olíznul Řezník svým centrem břevno. Viktoria svého soupeře i nadále přehrávala a další branky se dočkala v 70. minutě. Marko Alvir se prosadil krátce po svém příchodu, když výborně napadal obranu a brankáře Sofie, aby posléze v souboji s obráncem Čorbadžyjskim dotlačil balon do brány. Upravil tak na konečných 3:0.