Jako Čišovský. Bývalý fotbalista Plzně podlehl ALS

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 17. říjen 2021 10:03
Jako Čišovský. Bývalý fotbalista Plzně podlehl ALS Jiří Šámal (druhý zprava) podlehl vážné nemoci. Foto: TJ Jiskra Domažlice

Ve věku 49 let zemřel bývalý fotbalista a naposledy trenér Slavie Vejprnice Jiří Šámal. Stejně jako Mariánu Čišovskému se mu stala osudnou zákeřná nemoc známá jako ALS.

Bývalý ligový fotbalista Chebu a Viktorie Plzeň, později opora 1. FC Plzeň, Doubravky, Domažlic a Vejprnic si nemilosrdnou diagnózu vyslechl v polovině dubna letošního roku. Bojoval, ale nemoc byla silnější.

"Odešel velký bojovník a kamarád, který však zanechal v srdcích svých blízkých nesmazatelnou stopu. Jirko, odpočívej v pokoji a neměj nám, prosím, za zlé, až se na nás budeš zezhora občas koukat, že nebudeme do naší milované hry dávat takové srdíčko, jako jsi dával vždycky ty, že nebudeme ostatní svým příkladem strhávat, jako jsi to dělával ty a že se ve srovnání s tebou budeme, jak se někdy říká, kopat za uši. Ty jsi totiž kopanou posunul zase o kus dál a s ní i nás a za to ti budeme navždy vděční," uvedla v prohlášení Jiskra Domažlice, tedy tým, kde Šámal strávil kus svého fotbalového života.