Plzeň potvrdila formu. Výhru nad Klokany zařídili Durosinmi a Cadu

Od - neděle, 3. září 2023 16:58
Plzeň potvrdila formu. Výhru nad Klokany zařídili Durosinmi a Cadu Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň potvrdili dobrou formu a v 7. kole Fortuna ligy porazili na domácím hřišti Bohemians 1905 2:0. Západočechy poslal do vedení v 9. minutě Durosinmi, těsně před koncem první půle pak navýšil vedení Cadu.

Úvod utkání Viktorii vyšel. Západočeši si vytvořili územní převahu a v 7. minutě si vytvořili první velkou šanci zásluhou Cadua. Obrana Bohemians se ale nepoučila a o dvě minuty později už inkasovala. Dlouhý aut Dweha si zpracoval Rafiu Durosinmi, prosmýkl se mezi dvěma bránícími Pražany a kličkou obelstil i gólmana Reichla. Hosté o sobě poprvé dali vedět v 15. minutě, hlavičku Hůlky ale Staněk dokázal vyrazit. Blízko navýšení vedení byli Viktoriáni ve 35. minutě, poté, co se do míče opřel Pavel Bucha a Reichl měl co dělat, aby míč dokázal vyrazit na roh. Za další tři minuty ale mohlo být vyrovnáno. Hybšovu střelu tečoval Hranáč mimo dosah Staňka, míč ale naštěstí pro Viktorii skončil na tyči. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za jednobrankového vedení Viktorie, vymetl parádní a ještě lehce tečovanou ranou růžek Reichlovo branky Cadu.

Ve druhé půli Viktoria kontrolovala hru, další šance navýšit vedení měl Kliment, v 60. minutě ale minul branku. V 82. minutě mohlo být definitivně hotovo. Právě Kliment ukradl balon jednomu z hráčů Bohemians a pelášil s ním na branku. Tam předložil míč Tomáši Chorému, kterého ale vychytal skvěle Reichl. Vzápětí si sáhl na balon Jindřich Staněk, ale rána z dálky ho nemohla překvapit. V posledních minutách si ještě připravila šance dvojice útočníků Kliment a Vydra. Ani jeden ale Reichl nepřekonal.