Florbalista z Plzně se chystá na juniorské MS v Brně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 1. březen 2021 13:55

První florbalové krůčky dělal v Plzni, ale v roce 2017 se z FbC Plzeň přesunul do Prahy, kde dál rozvíjí svůj florbalový talent. Teď se osmnáctiletý Petr Majer, který je oporou Chodova v Livesport Superlize, chystá na juniorské mistrovství světa, které se má na přelomu dubna a května uskutečnit v Brně, pokud to dovolí epidemiologická situace. „Máme dobrý tým, který se neustále zlepšuje,“ prohlásil Majer na únorovém soustředění české reprezentace v Hostivicích.

Na konci minulého roku už si Majer, který v české nejvyšší soutěži sbírá v této sezoně více než gól na utkání, vyzkoušel i krátké angažmá ve Finsku. A právě tým ze Skandinávie bude na domácím šampionátu jedním ze soupeřů českého výběru v základní skupině.

Jak hodnotíte sílu českého týmu, může v Brně uspět? Náš tým na mě působí silněji než kdykoliv předtím. Každou společnou akcí se zlepšujeme a na mistrovství budeme dobře připraveni. Už se zaměřujeme hlavně na finální věci, které mohou zápasy rozhodovat.

Co bude kromě domácího prostředí vaši výhodou? Mám radost, jaká v týmu vznikla parta. I když se potkáme mimo reprezentační akci, tak se pozdravíme a pokecáme. Myslím, že fungujeme jako tým. To je velmi důležitý faktor. A další výhodu vidím v tom, že jsme rozehraní z nejvyšších soutěží. Máme zkušenosti ze superligy, kterou třeba jiné týmy nemají. Každý z nás hraje v klubu nějakou roli.

Vy jste ve 23 zápasech superligy nasbíral 43 bodů za třicet branek a třináct asistencí. Považujete se už za jednoho z vůdců Chodova? Mám střelecké štěstí a hlavně leden sedl i mým spoluhráčům v lajně. Je jedno, kdo tým táhne, hlavně se musí dařit. Naše zápasy jsou trochu jako na houpačce. Každým tréninkem se ale zlepšujeme, hlavním cílem je play-off, kde se rozhodne o tom, zda je sezona úspěšná nebo ne.

Na podzim jste si vyzkoušel krátké angažmá ve Finsku, kam jste odcestoval během přerušení superligy kvůli pandemii koronaviru. Jaká to byla zkušenost? Ukázalo mi to, jak se posouvat, protože na Chodově jsem v té době nepředváděl to, co jsem chtěl. V porovnání s finskými hráči jsem poznal, co mi doopravdy chybí. Zjistil jsem, v čem bych se měl zlepšit. Snad jsem si to přenesl i zpět do Česka.

Kromě Lotyšska a Slovenska se na mistrovství světa utkáte v základní skupině hlavně s Finskem. Bude to speciální zápas? Určitě. Mám ve finském týmu kamarády a těším se, až je budeme moci porazit. (smích) Ale nebude to snadné, jejich florbal je běhavý, rychlý a chytrý. A přitom Finové běhají chytře, aby nebyli moc unavení.