×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Filmařům se líbí Plzeňský kraj, loni zde vznikalo 21 projektů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 6. únor 2020 15:42

Přesně 21 filmových projektů, taková je bilance za loňský rok v Plzeňském kraji. Filmaře z Čech i zahraničí k nám láká Regionální filmová kancelář. A filmařům se v našem kraji opravdu zalíbilo.

https://www.youtube.com/watch?v=6ixIPA_vWv8&feature=youtu.be

„V loňském roce se tady natáčely filmy jako Mazel a tajemství lesa, to bylo v Chudenicích, dále pak poslední z trilogie filmů Cesta domů. Natáčel se zde i film Šarlatán, který třeba bude uveden na festivale Berlinále,“ řekl Petr Veruněk, předseda Regionální filmové kanceláře PK.

Filmová kancelář vyhledává a nabízí lokace vhodné k natáčení, domlouvá i finanční prostředky „Oni nám většinou pošlou nějaký tip, co by potřebovali a my se snažíme tu lokaci napasovat do Plzeňského kraje. Je tady spoustu oblíbených lokací, jednak co se týče baroka, které je tady nesmírně krásné a zachovalé. Samozřejmě centrum Plzně je hodně jedinečné díky vysokým budovám. Pro filmaře je to kouzelné místo i díky množství zachovalých industriálních památek,“ konstatoval Věruněk.

Celý projekt podporuje Plzeňský kraj. Na vybrané projekty nejen přispívá tím, že se jim snaží umožnit určité lokace, ale přispívá i finančně. Kancelář jedná v současné době o třech dalších velkých filmových projektech.