Dva nejvýznamnější plochodrážní závody se uskuteční v Plzni

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 26. srpen 2020 11:25

Nezadržitelně se blíží dva nejvýznamnější plochodrážní závody v Plzni letošní zkrácené sezóny. V sobotu 29. srpna od 15 hodin se na borském stadionu utká ve třídě do 125 ccm 24 juniorů ze 7 zemí o titul nejlepšího evropského jezdce v této kategorii a hned následující středu 2. září se na stejné dráze střetne 16 nejlepších českých plochodrážních jezdců v jediném finálovém závodě o titul národního šampiona. Oba závody jsou podpořeny záštitou prvního náměstka primátora města Plzně Romana Zarzyckého.

Mezi šesticí nominovaných českých jezdců pro Evropský pohár mládeže ve třídě do 125 ccm je i trojice z pořádajícího klubu PK Plzeň. Vydařenou sezónu Matěje Frýzy, dvě druhé příčky v soutěžích mistrovství ČR a dalších pět umístění na stupních vítězů, přerušila zlomenina nohy. Po jejím úspěšném zhojení se Matěj středečním závodem mistrovství republiky v Pardubicích vrací na plochodrážní dráhu a proto mu přejeme, aby se mu dařilo minimálně stejně jako před zraněním.

Povedenou sezónu prožívají i Štěpán Ševčík, vždyť mu průběžně patří druhá příčka v českém šampionátu na klasických dráhách a také Josef Černý, který v národním šampionátu drží páté místo a ve Speedway Mini Cupu dokonce čtvrté. Černý je ve startovní listině prozatím veden jako náhradník, ale pevně věříme, že se v závodě Evropského poháru představí hned od začátku.

Dalším z našich reprezentantů bude lídr českého šampionátu Vojtěch Šachl startující za SC Chabařovice. Šachl už má na svém kontě i dvě medaile z Evropských pohárů třídy do 125 ccm, což jsou vlastně mistrovství Evropy v této kategorii. Vloni vybojoval stříbro v Toruni a před dvěma lety v Divišově převzal bronz za třetí místo. Takže se dá snadno uhádnout, že bude chtít v Plzni svou sbírku medailí doplnit i o tu chybějící, tedy tu z nejcennějšího kovu. Českou republiku budou také reprezentovat vedoucí jezdec národního mistrovství na krátké dráze Adam Bednář z pražské Markéty a Dominik Hrbek ze Zlaté přilby Pardubice, kterému ve stejném šampionátu prozatím patří třetí příčka.

Kromě českých jezdců, kteří jsou v Evropském poháru třídy do 125 ccm se šesti tituly historicky nejúspěšnější reprezentací a navíc ovládli poslední čtyři ročníky, se v Plzni představí zástupci dalších šesti zemí: Německa, Velké Británie, Polska, Estonska, Ukrajiny a Nizozemí.

Celkem 24 jezdců bude v závodě rozděleno do dvou skupin po 12. Z každé pak nejlepší čtveřice postoupí do dvou semifinálových jízd a z nich vždy dva nejlepší do rozhodujícího finále, které určí držitele medailí.

Závodu bude jako tradičně předcházet dopolední trénink, který začne v 10:30 hodin. Samotný závod pak bude zahájen v 15 hodin. Vstupné bude činit 150 Kč, pro děti do 15 let tradičně zdarma. Případní zájemci si mohou vstupenky zakoupit v předprodeji na Plzeňské vstupence za zvýhodněnou cenu 130 Kč.

29.8. Evropský pohár mládeže ve třídě do 125 ccm – Finále, Plzeň Startovní listina: Skupina A:

 1. Silvar Avi, Estonsko
 2. Ace Pijper, V. Británie
 3. Kacper Cymerman, Německo
 4. Vojtěch Šachl, ČR
 5. Lester Matthijssen, Nizozemí (německá licence)
 6. Dominik Hrbek, ČR
 7. (zatím neobsazeno)
 8. Matěj Frýza, ČR
 9. Roman Kapustin, Ukrajina
 10. Maksymilian Pawelczak, Polsko
 11. Alina Sassenhagen, Německo
 12. Mascha Schwend, Německo

Skupina B:

 1. Adam Bednář, ČR
 2. Mikolaj Duchiński, Polsko
 3. Frido Ving Viidas, Estonsko
 4. Max Perry, V. Británie
 5. Michajlo Tymoščuk, Ukrajina
 6. Štěpán Ševčík, ČR
 7. Mario Häusel, Německo
 8. Ben Trigger, V. Británie
 9. Niek Meijerink, Nizozemí
 10. Antoni Kawczyński, Polsko
 11. William Cairns, V. Británie
 12. Freyja Redlich, Německo
 13. Josef Černý, ČR