Duel plný zvratů. Plzeň ztratila výhru 11 vteřin před koncem, nakonec získala pouze bod

Od - pátek, 29. listopad 2019 22:50
hokej, čihák ilustrační HC Škoda Plzeň

Před začátkem třetí třetiny prohrávali hokejisté Škody Plzeň v Pardubicích 0:2, pak ale zápas díky gólům Petra Straky, Romana Vráblíka a Michala Moravčíka otočili a vypadalo to, že dokráčí za třemi body. 11 vteřin před třetí sirénou ale v power-play Pardubice srovnaly a po 21 sekundách v prodloužení rozhodli. Škodovka tak z ledu posledního a trápícího se celku veze jen bod.

Hned v úvodu zápasu putoval na každé straně jeden hráč na trestnou lavici, oba celky si tak vyzkoušely hru ve čtyřech. První vážnější šance ale přišla až v plných stavech. Přečíslení dvou na jednoho táhl Knotek, zkusil střelu, Frodl byl připraven. Až moc dobře vzápětí mířil Mikuš, po příhře zpoza branky před ní trefil tyč. Následně se před hostující svatyní zjevili Kusý s Beranem, jenže zakončili mimo. Udeřil tak až Ondřej Machala. Indiáni přitom vyhráli buly v útočném pásmu, jenže Vráblíkovi se na modré zamotal kotouč mezi nohy a hokejku, ten tak rychle putoval právě na pardubického rychlíka, který zakončil svůj unik svižnou střelou mezi betony. Bleskově se odpovědět pokusil po individuální akci Kodýtek, Kacetl byl pozorný. Podobně si vedl i jeho protějšek, který tlumil v lapačce dělovku Berana z pravého kruhu.

Prostřední část odšpuntoval opět aktivní Machala, který se na levé straně trhl do úniku, Frodl svůj tým opět podržel. Později pálil z kruhu Blümel, ani on skórem nepohnul. Nevedlo se ani Harjovi. Hráč Dynama se totiž dostal do samostatného úniku, ovšem po kličce nedokázal zvednout touš nad nastavený beton. A tak málem snažení domácích potrestal Kodýtek, jenže z pravé strany napálil tyč. Po chvilce Gulaš zpoza branky našel před ní Kantnera, ten trefil zblízka pouze náruč Kacetla. Poté předvedl famózní zákrok muž s maskou indiánů. Kusý již střílel do odkryté klece Západočechů, ovšem proti navýšení náskoku Východočechů byla lapačka. Nakonec ale i on kapituloval. V početní výhodě vyslal dělovku od modré Zdráhal a mezi kruhy puk nadzdvihl pod břevno Juraj Mikuš. Pardubice tak o druhé přestávce třímaly v rukou pohodlný náskok.

Jenže uběhlo pouze 91 vteřin ze třetí periody a na světě bylo drama. Asistenci si dokonce připsal plzeňský brankář, který oslovil Petra Straku, jenž vzal vše na sebe a trefil přesně. Dvoubrankový náskok mohl brzy vrátit Dynamu Harju, jenže z mezikruží našel jen pravý beton. Levý Kacetla naopak dokázal prostřelil od modré Roman Vráblík. Bek indiánů využil pas spoluhráče z obrany Moravčíka. Otupit tlak hostí mohli Východočeši v přesilové hře, ovšem i při ní zahrozila Plzeň, která v přečíslení orazítkovala brankovou konstrukci. Poté se karta obrátila a proti čtyřem zvládli modrobílí dokonat parádní obrat. Gulaš nabil na modrou Michalu Moravčíkovi, jehož projektil div neprotrhl síť. Domácí museli rázem přeřadit rychlost, jenže z kruhu neuspěli Mandát a ani Beran. Své štěstí zkusil ze strany i Machala, nemířil ale přesně. Půl minutku před koncem základní hrací doby ještě sáhlo Dynamo k power-play a vyplatilo se. Jedenáct vteřin před závěrečným hvizdem totiž poslal do prodloužení duel z velkého tlaku po pasu Harja ranou do polodkryté klece Rhett Holland.

A v něm po dvaadvaceti sekundách velkou přestřelku rozhodl Juraj Mikuš ranou z pravé strany. Modrobílí si tak z ledu posledních Pardubic vezou po velké přestřelce bod.