Druhý zápas bez vstřelené branky. Indiáni se vrací z Prahy s prázdnou

Od - čtvrtek, 22. prosinec 2022 20:59
Druhý zápas bez vstřelené branky. Indiáni se vrací z Prahy s prázdnou Foto: Jan Beneš

Hokejisté Plzně se těsně před Vánoci představili v pražské O2 aréně, v rámci 30. kola hokejové Tipsport extraligy nakonec podlehli domácí Spartě 3:0. Indiáni tak podruhé v řadě doplatili na větší počet absencí v sestavě, viróza před utkáním skolila Marka Baránka a Miroslava Svobodu. Jana Schleisse v pozici kapitána pak nahradil obránce Jan Piskáček.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, hned v úvodní minutě se natlačil před branku Vladimír Sobotka, Dominik Pavlát ale dokázal zasáhnout za cenu sebeobětování. Nedlouho poté hrála Sparta početní výhodu, na pravém kruhu napřáhl Horák a letící kotouč šikovně tečoval mimo dosah hostujícího brankáře Miroslav Forman - 1:0. Ve stejně minutě dostali Pražané puk do sítě podruhé, gól ale nebyl pro posunutou branku uznán. Po následném buly se však puku zmocnil na modré čáře explzeňský Michal Moravčík a kotouč znovu zasáhl Miroslav Forman. Plzeňští hráči tak po úvodní části odcházeli do šaten s dvoubrankovou ztrátou.

Druhou periodu začala Škoda v přesilové hře, Kováře v brankovišti ale příliš neohrozila. Do černého nemířil ani Michal Houdek, který vypálil ostře od modré čáry. Své rychlé brusle o pár chvil později ukázal Michal Řepík, který prchal plzeňské obraně, Piskáček ho zastavil jen za cenu faulu. K nařízenému trestnému střílení se rozjel sám faulovaný hráč a s přehledem proměnil.

V závěrečném dějství se dlouho čekalo na větší šanci, Sparta si však svědomitě hlídala svůj náskok. Před zraky více než dvanácti tisíc diváků Plzeň na Spartu nestačila, podlehla jí 3:0.