Dokončili náročný výcvik a vrhnou se do práce. V Plzeňském kraji přibyli noví policisté

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 6. březen 2024 17:07
Dokončili náročný výcvik a vrhnou se do práce. V Plzeňském kraji přibyli noví policisté Foto: Policie ČR

Dvě desítky nových členů přivítala do svých řad policie v Plzeňském kraji. Po povinném výcviku všichni nováčci složili na začátku března slavnostní slib a převzali si pamětní listy.

Noví policisté a policistky absolvovali několikatýdenní kurz ve Školním policejním středisku Domažlice, kde se seznámili například s manipulací se služební zbraní, použitím donucovacích prostředků, naučili se základní, přesto nejzásadnější zákonné předpisy a postupy a pracovali na své fyzické i psychické stránce, mohou pokračovat ve svém profesním vzdělávání dál. "Čeká je ještě základní odborná příprava v některém ze školních vzdělávacích zařazení, kde se kromě teorie seznámí i se širokou škálou činností policejní práce," uvedla mluvčí policie Pavla Burešová.

"Vše, co se naučili v našem školním policejním středisku, jsou základní kameny, na kterých budou v jejich profesním životě už jen stavět. Policejní instruktoři na ně byli sice přísní, přesto k nim vždy měli lidský přístup a v rámci kurzu se snažili předávat našim novým kolegyním a kolegům nejenom své znalosti, dovednosti ale i zkušenosti, které za svou služební kariéru získali. Pevně věřím, že jste se u nás naučili vlastní odpovědnosti a zodpovědnosti,  ale i zodpovědnosti za své kolegy. O tom vaše služba v přímém výkonu, venku na ulici, jednou bude," uvedl vedoucí policejního střediska Miroslav Krůta.

Podle ředitele krajského ředitelství Petra Macháčka je nutné, aby nováčci nepodceňovali proces profesního vzdělávaní, neboť jejich teoretické znalosti jsou nezbytné pro následnou aplikaci v praxi a ve výkonu služby pro ně budou více než důležité. "Přeji vám mnoho pracovních i osobních úspěchů, ale především to, abyste se vždy vrátili za svými nejbližšími ze služby v pořádku domů," uvedl směrem k policejním nováčkům.