Dobrá zpráva pro milovníky české hudby! Informace o Roku české hudby 2024 v Plzni přináší Nový mikroweb

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - neděle, 11. únor 2024 06:41
Dobrá zpráva pro milovníky české hudby! Informace o Roku české hudby 2024 v Plzni přináší Nový mikroweb Zdroj: web plzen.eu

Rok české hudby je mimořádnou kulturní událostí, která již od roku 1924 připomíná výročí významných osobností a událostí české hudby. Tento projekt se koná každých 10 let (tzv. roky zakončené 4), kdy si připomínáme významná výročí, např. Bedřicha Smetany (1824-1884) – 200. výročí narození a 140. výročí úmrtí, Antonína Dvořáka (1841-1904) – 120. výročí úmrtí, Leoše Janáčka (1854-1928) – 170. výročí narození a dalších.

Město Plzeň, které se k Roku české hudby 2024 připojilo, spustilo nový mikroweb. Zájemci na stránce https://rokceskehudby.plzen.eu najdou přehledné informace, které se vztahují k rozsáhlému projektu Rok české hudby 2024 v Plzni.

Město Plzeň se připojilo k celostátním projektům Rok české hudby 2024 a Smetana 200. Je to pochopitelné, vždyť Plzeň zanechala na hudební mapě České republiky výraznou stopu. Svou hudební kariéru tu jako student zahájil Bedřich Smetana, v našem městě aktivně působil Antonín Dvořák. Plzeň je rodným městem řady hudebních osobností, například Jiřího Suchého či Karla Gotta… To vše a mnoho dalšího připomíná náš nový mikroweb. Přináší také přehled významných hudebních výročí včetně našich regionálních. Nechybí ani podrobný program významných hudebních akcí, jimiž se Plzeň připojila k Roku české hudby. Je jich několik desítek,“ uvedla radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče Eliška Bartáková.

Na vzniku webu se podílel Odbor kultury Magistrátu města Plzně. Návštěvníci si na stránce mohou přečíst informace o projektu Rok české hudby 2024 v Plzni i významných hudebních výročích. Po rozkliknutí jednotlivých měsíců se dostanou na chronologicky seřazený program plzeňských hudebních akcí s anotací a seznamem účinkujících. Nechybí informace o tom, zda je vstup volný nebo odkaz na nákup vstupenek. Na mikrowebu jsou také odkazy na webové stránky partnerů projektu, jimiž jsou Plzeňská filharmonie a Divadlo J. K. Tyla v Plzni, a také na web celostátního projektu Rok české hudby.