×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Diakonie oslavila 30 let na západě

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 28. červen 2022 09:24
Diakonie oslavila 30 let na západě Diakonie ČCE

Letošní rok je pro Diakonii Západ ověnčen pomyslným slavnostním vavřínem – je to už 30 let Diakonie ČCE v západních Čechách a 10 let od vzniku Diakonie Západ. Toto velké jubileum oslavila organizace ve středu 22. 6. 2022 v rytmu electroswingu nejen se svými zaměstnanci a klienty, ale také s širokou veřejností v areálu DEPO2015.

Návštěvníci si mohli doslova zažít Diakonii Západ, protože si vyzkoušeli různé činnosti, které vykonávají pečovatelé a sociální pracovníci od převozu klienta na vozíku překážkovou dráhou po vyzkoušení speciálních pomůcek pro práci s těžce mentálně postiženými klienty. Oblíbenou atrakcí byl speciální stan, který měl napodobit certifikovanou místnost snoezelen, ve které klienti s mentálním postižením zažívají světelnou, zvukovou a hudební terapii. Děti si mohly vyšlápnout na háčkovanou věž, ze které poslaly přání nebo vzkaz Diakonii Západ až na podium a velmi dobrou odezvu měla také velkoformátová výstava na štaflích „Zaostřeno na život“, o kterou se postaraly nízkoprahové Kluby pro děti a mládež. 

Zlatým hřebem odpoledne byla nejen produkce DJ Papa Django se saxofonistou, ale také klavírní vystoupení klientky Míši, která využívá služeb chráněného bydlení v Přešticích. Po její interpretaci Lotranda a Zubejdy se areálem nesl mohutný potlesk, který Míše vykouzlil úsměv na rtech. Vždyť o úsměvy klientů a zaměstnanců šlo na oslavách především. „Oslava se povedla, návštěvníci měli možnost podívat se pod pokličku služeb Diakonie Západ a zároveň bylo moc fajn vidět další diakonické kolegy, se kterými se tak často nepotkáváme,” zhodnotila akci Veronika Cardová, koordinátorka nízkoprahového Klubu Akcent pro děti a mládež v Rokycanech.

Zdroj: Diakonie ČCE 

Fotogalerie