Dcera modelky Verešové válela na sněhu! Na mistrovství světa se umístila v TOP10

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pondělí, 6. březen 2023 07:30
Dcera modelky Verešové válela na sněhu! Na mistrovství světa se umístila v TOP10 Vanessa Volopichová. Foto: Český olympijský tým

Už nějakou dobu je zřejmé, že dcera Andrey Verešové světem modelingu nepůjde. Teprve patnáctiletá Vanessa Volopichová totiž raději sjíždí sjezdovky. A jde jí to skvěle! Na mistrovství světa v Big Airu v gruzínském Bakuriani teď obsadila deváté misto a jen těsně nepostoupila ze čtvrteční kvalifikace do osmičlenného finále.

Plzeňská rodačka žijící v Přešticích totiž měla smůlu na počasí. Po skončení závodu figurovala na šestém místě a teprve rozhodnutí jury o anulování třetí jizdy pro mlhu ji odsunulo na konečné deváté místo. V disciplíně freestyle snowboardingu nakonec zvítězila dvojnásobná olympijská vítězka Anna Gasser z Rakouska, druhá skončila japonská závodnice Miyabi Onitsuka a třetí potom Australanka Tess Coady.

Freestyle lyžování patří v Česku stále k méně známým sportům, ale jeho celosvětová obliba strmě stoupá. Nicméně díky takovým talentům, mezi které se může řadit právě mladičká Vanessa, se už dostal do povědomí i u nás. Získala už ocenění jako mistryně ČR v ženách a také vyhrála Evropský olympijský festival mládeže. Z dcery známé modelky tak dost možná roste nový sportovní talent!

Svůj koníček bere mladá snowboardistka opravdu vážně. Když není v Česku sníh, rozhodně nezahálí, a jezdí pilně trénovat do zahraničí, nejčastěji do Rakouska. Je tak otázkou času, kdy přijde na řadu stěhování. Spolu s přibývajícími úspěchy se není čemu divit, pokud by mladá dívka chtěla dosáhnout většího rozletu. Do budoucna by totiž ráda žila v Americe a Verešová jí v tom prý bránit nebude.