David Šlouf – primátor i do nepohody

Zveřejněno v Politika
Od - pondělí, 22. srpen 2022 09:33
David Šlouf – primátor i do nepohody Zdroj: SPOLU

Koalice SPOLU, kterou v Plzni tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, odstartovala svou předvolební kampaň pod zajímavým a chytlavým heslem „Plzeň drží SPOLU.“ Strany, které se spojily do koalice SPOLU, dlouhodobě nestály se založenýma rukama, ale přesně podle tohoto principu dlouhodobě řešily problémy našeho města. Plzeň pod jejich vedením byla vždy jiná než ostatní velká města u nás, a to rozhodně v dobrém slova smyslu.

NEJLEVNĚJŠÍ TEPLO V REPUBLICE

Konkrétně to je vidět třeba v dnes tak žhavém tématu energetiky. Plzeň má například nejnižší ceny tepla v celé republice. Tenhle fakt se neudělal sám. Je výsledkem rozumné politiky vedení města v městské teplárně, v níž si město Plzeň ponechalo rozhodující podíl, a proto může dnes občanům garantovat nejnižší ceny tepla napříč celým státem. Podobně město spravuje třeba městskou vodárnu. „Krotit ceny energií, aby byly v Plzni co nejníže, budeme v městských podnicích i nadále,“ má jasno kandidát SPOLU na primátora David Šlouf.

VÝSLEDKY MÍSTO VZDUŠNÝCH ZÁMKŮ

Současný náměstek primátora David Šlouf je přitom politikem, jehož dosavadní činy nejlépe vystihují heslo, podle kterého má Plzeň držet SPOLU. V plzeňské komunální politice má za sebou David Šlouf řadu konkrétních výsledků, a to často v oblastech, které nejsou vždy spojovány jen se středopravicovými stranami. Byl to on, kdo rozběhl ve městě výstavbu bytů pro mladé, seniory a potřebné. Bez Davida Šloufa by se zároveň nedosáhlo tolik pokroku v řešení problémů s bezdomovci. A výčet by mohl pokračovat.

BEZ POPULISMU

David Šlouf ze všech těchto důvodů není jen politikem do slunečných časů, ale představuje v první řadě muže do nepohody. Takového primátora dnes Plzeň potřebuje, aby ji provedl turbulentními časy. David Šlouf už dokázal, že Plzni rozumí, neřídí se jen politickými nálepkami a umí se domluvit s partnery. V tom se obrovsky liší od některých jiných letošních lídrů, kteří se tváří jako by objevili některé problémy až teď a v kampani veřejně mudrují, jak je nyní z ničeho nic úplně zázračně vyřeší.

Naopak David Šlouf a jeho tým, v němž kandidují také například náměstci primátora Veronika Jilichová Nová a Michal Vozobule či středoškolský učitel Štěpán Krňoul, nabízejí nejenom už předvedené výsledky, ale i konkrétní a propracovaný program pro další rozvoj našeho města.

PR