Další venkovní prohra přišla v Pardubicích

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 28. únor 2020 23:18
hokej, frodl ilustrační foto: Hc Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň se dál na venkovních kluzištích trápí. Prohráli už osmý duel v řadě, tentokrát v Pardubicích 1:3. Jediný gól Škodovky vstřelil Patrik Zdráhal.

Duel načal z pravé strany z plné jízdy Čerešňák, Kantor sklapl betony včas. Stejný hráč navíc po chvilce předložil v přečíslení dva na jednoho Strakovi, domácí muž s maskou se opět zaskvěl. Na druhé straně málem uspěl ranou mezi betony sám před Frodlem Tybor, puk sice prošel, ale těsně mimo. V první početní výhodě utkání se již skóre měnilo. Pulpán našel od levého mantinelu na brankovišti Patrika Zdráhala, který jemnou tečí rozvlnil síť. Následně museli naopak hosté v rychlém sledu dvakrát do čtyř, situaci ovšem ustáli. Zatrnuli jim však hlavně při střele Kusého, po které před jejich svatyní nastala velká skrumáž, tak později, když Políčkův pokus prošel brankovištěm těsně mimo tři tyče.

Vody prostředního dějství rozvlnil v přečíslení Jánošík, který hledal Straku, ten na touš nedosáhl. Nevedlo se ani Němcovi na brankovišti z otočky. A tak si slovo vzaly Pardubice. Jan Mandát prošel z levé strany na brankoviště přes Houdka a zavěsil bekhendem k bližší tyči. Za čtyřiatřicet vteřin navíc Ondřej Machala dokonal obrat v duelu poté, když se ihned po buly strhla před Frodlem nepřehledná situace, kterou vyřešil dorážkou. Rychlou odpověď měl na holi Čerešňák, jenž se protáhl až před Kantora, na toho ale již nevyzrál. Podobně jako Straka, který obdržel příhru zpoza branky před ní. Když na druhé straně v obdobné situaci neuspěl ani Poulíček, odcházelo i tak Dynamo do kabin spokojenější.

Poslední dvacetiminutovku načali plzeňští obránci. Ze své parkety od modré Čerešňák těsně minul, Houdek zase našel lapačku muže s maskou Východočechů. Jenže v době velkého tlaku zapomněli Západočeši na zadní vrátka. Michal Vondrka obdržel pas za obranu, nic nevymýšlel a z mezikruží trefil ideálně pravý horní růžek. Škoda navíc následně musela na dvě minuty dokonce do tří. Frodl ale její akcie udržel nad vodou, spoustu práce měl především s aktivním Zachračukem, u levé tyče se také nebezpečně zjevil Kousal. V závěru zápasu si ještě oba celky vyměnily po přesilové hře, na změnu skóre to již ovšem nestačilo. Indiáni tak letos poprvé s Pardubicemi nebodovali.

hcplzen.cz