Čtvrtá porážka v řadě, Plzeň padla doma s Litvínovem

Od - neděle, 28. leden 2024 18:53
Čtvrtá porážka v řadě, Plzeň padla doma s Litvínovem Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté neprožívají zrovna nejlepší období. Na domácím ledě podlehli ve 41. extraligovém kole Litvínovu 3:5 a připsali si na konto čtvrtou porážku v řadě. Pro vývoj zápasu byla klíčová 44. a 45. minuta, v níž hosté odskočili ze stavu 2:2 na 4:2. Poté sice ještě snížil Jan Schleiss, Verva ale vítězství jistila gólem do prázdné branky.

Úvodní minuty patřily jednoznačně domácím indiánům. Ti aktivní hrou nenechali Litvínovu ani kousek prostoru na rozehrávku a vytvářeli si velký tlak. Velkou příležitost otevřít skórem měl v 5. minutě obránce Malák, jehož tvrdou ránu Tomek vytěsnil ramenem mimo. Fanoušci domácích si nakonec na zasloužený vedoucí gól svých barev počkali do 8. minuty. Jansu v nájezdu zastavil faulem Zeman a nařízené trestné střílení proměnil Tim Söderlund. Plzeňský forvard přitom několik vteřin v pomalé rychlosti kličkoval, Tomek jakoby v brance zamrzl a na dlouhý blafák absolutně nezareagoval. Ve 12. minutě mohlo být pro hosty ještě hůř. Po souhře Söderlunda a Benáka byl před Tomkem osamocený Pour. Gólman Severočechů ale vytáhl skvělý zákrok lapačkou. O dvě minuty později se z první pořádné útočné akce dočkali hosté vyrovnání. Gutovu nabídku zužitkoval osamocený Koblasa. Minutu před koncem první třetiny mohl vrátit vedení Západočechům Holešinský, Tomek ale opět výborně zasáhl.

Na začátku druhé třetiny měly šance oba týmy. Nejprve neuspěl osamocený Pour a o chvíli později utekl puk při úniku Havelkovi. Následně zase zahrozil domácí Rekonen a posléze vychytal Pavlát Guta. Ve 27. minutě byl před Tomkem sám Benák, jenže byl už příliš blízko a nedokázal puk zasunout do branky. Krátce po polovině hry hosté vývoj utkání otočili. Puk do sítě doslova došťouchal důrazný Kudrna. Ve 37. minutě se podruhé prosadili střelecky i Západočeši. Střela Rekonena se odrazila od mantinelu před Tomka a pohotový Adrián Holešinský neměl problém trefit poloprázdnou branku. Ve 39. minutě předvedl parádní individuální akci mladíček Benák. Obhodil si obránce hostů, položil si kličkou i Tomka, ale pak mu puk před zcela prázdnou brankou sjel.

Ve třetí třetině nejprve Tomek vychytal domácího Schleisse a naopak na druhé straně Verva ukázala jak naložit se šancemi. Ve 44. minutě se střelou od modré prosadil Jaks a o 21 vteřin později opařenou Škodovku ztrestal osamocený Hlava. Plzeň ale zbraně nesložila a v 52. minutě se dočkala kontaktní trefy. Až před branku se protáhl kapitán Jan Schleiss a podél betonu rychlým blafákem zasunul. Ideální šanci srovnat měli domácí v 55. minutě, kdy byl vyloučen litvínovský Hlava. V největší šanci ale Söderlund minul branku. Sto vteřin před třetí sirénou zkusila Škodovka hru v power-play, 18 vteřin před koncem ale ukončil naděje domácích na zisk bodů gólem do prázdné Hlava.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "První třetina byla dobrá, vstup do utkání byl skvělý. Druhá třetina byl otevřený hokej a Litvínov měl víc šancí. Podařilo se nám pak tedy srovnat, což bylo důležité. Škoda neproměněné šance Adama Benáka v závěru. Viděli jsme pak na něm emoce. Pochválili jsme ho. Prostě se pokračovalo dál. Branku určitě vstřelí jindy. Ve třetí třetině rozhodly dva slepené góly. Měli jsme ještě šanci z přesilovky, bohužel jsme to nesehráli dobře. Ani power-play se nám moc nepovedla. Kluci to odmakali, šance tam byly. Asi nám chybělo i trochu štěstí."