Čtvrtá porážka v řadě. Plzeň nestačila na Pardubice

Od - úterý, 22. prosinec 2020 21:15
hokej, straka ilustrační foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

V posledním zápase před Štědrým dnem prohráli hokejisté Škody Plzeň na ledě Pardubic 1:4. Jediný gól indiánů vstřelil v 57. minutě Milan Gulaš. Západočeši tak prohráli už čtvrtý zápas v řadě.

Plzeňští měli ideální šanci jít velmi brzy do vedení. Krátce po sobě totiž na trestnou lavici usedli domácí Ďaloga a Nakládal a na Západočechy čekala téměř minutu a půl dlouhá dvojnásobná přesilovka. Jenže Škodovka sehrála početní výhodu mizerně a Kantor si nepřipsal žádný těžký zákrok. Na první velkou příležitost se čekalo do 11. minuty. A měli ji hráči Dynama. Mandátova teč ale zamířila těsně nad branku. O tři minuty později zvonila tyč na druhé straně, po střele Stacha. Indiáni pak přežili šance Camary a Kousala, v čase 16:56 už ovšem Frodl kapituloval. V přesilové hře tečoval puk mimo dosah brankáře Škody Mandát.

Druhá třetina patřila jednoznačně Dynamu. Frodl ještě vychytal Kousala a Camaru, v polovině zápasu už ale kapituloval, když ho překonal po krásné kombinaci Svačina. Západočeši se nezmohli téměř na nic, výjimkou byla 32. minuta a solidní příležitost Kaňáka. Ve 38. Minutě Plzeňští nechali hodně prostoru Ďalogovi, který ale sám z mezikruží ztroskotal na Frodlovi.

Hned na úvod třetí třetiny mohl snížit Kantner, jenže nedal, a tak se ke slovu dostali opět Východočeši. Střelu Mikuše tečoval Kusý mezi Frodlovy betony. Ve 47. minutě hráli indiáni přesilovku, po střele Roba a velkém závaru doráželo hned několik plzeňských hráčů, Kantora ale nikdo nepřekonal. O pět minut později zachránil Škodovku Frodl, když vychytal únik Blümela ve vlastním oslabení. V 55. minutě si Blümel spravil chuť. Z nulového úhlu nahodil puk na branku a Frodl si ho srazil do vlastní sítě. O dvě minuty později se šťastné branky dočkali i indiáni, z podobné pozice jako Blümel se prosadil i Milan Gulaš. Hosté ještě v závěru zkusili hru v power-play, skóre už se ale nezměnilo.