Co má připraveno na září skvrňanský M-klub?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - neděle, 10. září 2023 07:44

Média

M-klub v Zadních Skvrňanech nabízí návštěvníkům již tradičně rozmanité pořady. V září to budou poutavé přednášky či film.

 V úterý 12. 9. od 18:00 se můžete těšit na přednášku Putování posvátnými místy Mexika.
Cesta za tajemnými Mayskými místy, od kouzelného pobřeží Karibiku, přes džungle a zarostlé metropole na pohraničí Guatemaly, doputujeme k prastarým chrámům Zapotéků a krásám Pacifiku.
Přednášku připravil Martin Pávek. Vstupné dobrovolné.

Dokumentární film NAMASTE HIMALAYA: Jak pro nás vesnice v Nepálu otevřela svět na vás čeká v pondělí 18. 9. v 18:00.
Na počátku pandemie uvíznou cestovatelé Anna a Michael v jedné z nejchudších zemí světa. Když byl v Nepálu nečekaně vyhlášen lockdown a města se uzavřela, utekli do hor. Na úpatí osmitisícovek našli útočiště a střechu nad hlavou z vlnitého plechu. Postupně však začíná docházet jídlo, lidé začínají mít hlad, ale jsou si paradoxně o to blíž. Dvojice se spřátelí s lidmi obdělávajícími pole, se žebráky a horskými průvodci a stane se studenty filozofie života a přírody.
Režie: Anna Baranowski, Michael Moritz. Film je s titulky. Vstupné zdarma.

Amazonia - Do nitra indiánského života Shuar, Awajun, Wampis
Přednáška se koná v pondělí 25. 9. v 18:00.
Vydáme se na cestu, která nás tentokrát zavede do nových míst indiánských kmenů v severní Amazonii území států Peru a Ekvádoru: Shuar, Awajun, Wampis. Čeká nás unikátní vhled do zatím nepopsané indiánské Kosmovize, o níž stálé panují nejasné domněnky a mylné závěry. života indiánů v džungli, jejich zvyků, povinností každého dne i prostého bytí. Tento vhled do spirituálního světa indiánů, pocházející z přímého průzkumu a života s indiány po více než deset let, přináší otevření nové cesty do téměř zapomenutých tradic.
Připravil Martin Pávek. Vstupné dobrovolné.

Co má připraveno na září skvrňanský M-klub? Ilustrační foto: Peggy Kýrová