Jestli na mě tým bude spoléhat? Není to o individuálních výkonech, říká "náhradník" za Beauguela

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 7. únor 2022 08:40
Jestli na mě tým bude spoléhat? Není to o individuálních výkonech, říká "náhradník" za Beauguela Foto: FCVP

Jean David Beauguel sledoval zápas kvůli zranění pouze z tribuny, jeho úlohu ale zastal Tomáš Chorý skvěle. Jediným gólem zařídil své Viktorii nejtěsnější výhru nad nebezpečným Hradcem Králové a zároveň tak posun na samotné čelo tabulky. "Od první minuty jsem věděl, že šance bude a bude na mě, abych ji proměnil. Ale musím pochválit kluky. Byl to výborný týmový výkon okořeněný třemi body, na začátek super," pochvaloval si po zápase vysoký útočník.

Jediný gól padl po skvěle sehrané standartní situaci. Bylo to nacvičené?
Trénujeme to, bylo to nacvičené. Snažíme se to pilovat. Standartky rozhodují zápasy a dneska se to povedlo.

Krátce poté jste rozvlnil síť Hradce podruhé, ale kvůli faulu rozhodčí gól odvolal. Jak jste situaci viděl?
Těžké říci. Chtěl jsem si udělat prostor ve vápně, ještě jsem to ale neviděl. Nejsem tu od toho, abych to rozhodoval. Ale samozřejmě bych si to uznal. (smích)

Zatímco první půli jste zvládli, v té druhé už jste se k ničemu nedostali. Co se stalo?
První poločas byl z naší strany velice dobrý. Dostali jsme se do šancí, měli jsme standartky. Ale tohle jsou zápasy, které jsou bojovné a  o jednom gólu. Když už pak přijde druhý, třetí, tak se to třeba zlomí. Ale jsme rádi, že jsme dali první gól. Hraje se na body a ty jsme získali.

Jean David Beauguel je zraněný a není jasné, kdy se zapojí. Jak to berete, že na vás teď asi bude tým spoléhat?
Snažím se každý zápas, když dostanu důvěru, nechat na hřišti maximum. Nevím, jestli na mě tým spoléhá. Čekáme, až se nám Bogy vrátí a bude nám moct pomoct. Potřebujeme se opřít o kluky vzadu i o silný střed. Není to o individuálních výkonech.

Jak je útočníkovi, když ví, že je ten druhý a musí být připravený naskočit?
Takový je fotbal. Hrát může deset lidí v poli. Jsem nachystaný, ať je to kdykoli. Chci týmu pomoci v jakékoliv situaci. Snažím se udržovat den co den na tréninku, doufám, že se mi to vrátí v zápasech.

Jak jste vůbec přijali v sobotu fakt, že Slavia i Sparta zaváhali a mohli jste jít v případě své výhry do čela?
Ti mají jiné ambice, my se o titulu nebavíme. Jdem fakt zápas od zápasu a uvidíme, jak se liga bude vyvíjet. Jde vidět, že makáme nadoraz.