Chci být jako trenér v dospělém fotbale, plánuje Pavel Fořt

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 19. březen 2020 13:12
fort_2562018 foto: FCVP

Na začátku března letošního roku nečekaně povýšil. Poté, co Pavel Horváth kývl na nabídku prvoligových fotbalistů Příbrami a stal se jejich hlavním trenérem, převzal po něm bývalý útočník Pavel Fořt ve Viktorii třetiligový rezervní tým. K němu se přesunul od plzeňského výběru do 16 let. „Seběhlo se to doslova z hodiny na hodinu. Pavel Horváth dostal nabídku jít do Příbrami a přijal ji. Pak mi volal náš sportovní manažer Zdeněk Psotka s tím, že jsem přesunutý k B týmu," popisoval šestatřicetiletý Fořt v rozhovoru pro klubový web.

Bývalý výtečný útočník a mládežnický reprezentant má ve sbírce i dva české tituly. Ten první získal na jaře 2009 s pražskou Slavií, druhý přidal nečekaně na konci aktivní kariéry před čtyřmi lety (2016), když se z třetiligových Domažlic narychlo přesunul na výpomoc do Plzně. Ve Viktorii předtím působil v letech 1997 - 2000, poté si zahrál i ve francouzském Toulouse, belgickém FC Brussels, německých klubech Arminii Bielefeld a Dynamu Drážďany či v bratislavském Slovanu.

Nicméně momentálně vůbec netušíte, kdy s B týmem Viktorie budete moci začít pracovat. Jak vnímáte aktuální situaci, která kvůli koronavirové nákaze vedla k přerušení sezony? Situace je to určitě nepříjemná, ale naprosto s tím souhlasím. Zdraví je přednější a pokud pár dní vynecháme tréninky, určitě se nic nestane. Kluci mají nyní individuální plány a provádí je doma. Musíme je chránit, aby nejezdili hromadnou dopravou a podobně. Je to nezbytné.

Ve Viktorii jste doposud působil u mládežnických výběrů. Je pro vás přechod k prvoligové rezervě velkou výzvou? Samozřejmě se na to hodně těším. Je to už dospělý fotbal, který já chci v budoucnu určitě trénovat. I když nejdu do neznámého prostředí, tak je to pro mě zajímavá výzva a těším se na to. Snad se brzy vše vrátí k normálu a budeme moci pracovat.

Řadu svých nových svěřenců už dobře znáte, je to tak? Ono už jen tím, že všechny týmy trénují na stadionu v Luční ulici, tak se navzájem všichni známe. Navíc naprostou většinu hráčů už jsem trénoval třeba v juniorce, nebo v plzeňské devatenáctce. V tom určitě problém nebude. Jeden trénink jsme před nucenou pauzou stihli, v tomhle žádný problém nevidím.

Zápasy viktoriánského B týmu v České fotbalové lize jste osobně navštěvoval. Jak se vám tento tým ve třetí nejvyšší soutěži jevil? Je škoda, že s Pavlem Horváthem odchází i zkušený hrající asistent Peter Grajciar, který klukům hodně pomáhal. Nicméně i tak všichni hráči v týmu povyrostli tím, že už půl roku působí v této kategorii dospělých. Jsou zkušenější a myslím si, že jejich úroveň se zvedala každým zápasem. Věřím, že na práci svých předchůdců dokážu navázat.

Koho jste si vybral do trenérského týmu jako svého spolupracovníka? Hledali jsme různé alternativy. Zatím by to měl být Jiří Žilák, se kterým se známe velice dobře. Fotbalové myšlení máme stejné, věřím, že nám to bude fungovat a všechno bude v pořádku.