Češi před sedmi tisíci fanoušky zdolali v prodloužení Finy

Od - čtvrtek, 12. prosinec 2019 23:08

Čeští hokejisté porazili v prvním zápase Channel One Cupu v Plzni Finsko v prodloužení 4:3. O vítězství naší reprezentace rozhodl v 61. minutě Lukáš Sedlák. Jednu asistenci si připsali na konto také kapitán Milan Gulaš a plzeňský bek Michal Moravčík.

První minuty patřily spíše Finům, kteří nastoupili velmi aktivně, a český celek se musel několikrát osvobodit jen za cenu zakázaného uvolnění. Domácím ale pomohla přesilová hra, při níž si vytvořili tlak a nakonec také gólově udeřili. Milan Gulaš nezištně našel u tyče Martina Zaťoviče, a ten nadvakrát doklepl puk do poloprázdné branky. V 10. minutě bylo v plzeňské Logspeed CZ Aréně ještě veseleji. Jiří Sekáč tečoval mimo dosah Laurikainena střelu Tomáška. Dvoubrankové vedení ovšem vydrželo Čechům jen dvě minuty, kdy brejk 2 na 1 zakončil Björninen. V 18. minutě se ovšem měnilo skóre znovu. A opět se na gólu podílel plzeňský hráč. Tentokrát nahodil puk na branku Michal Moravčík a Lukáš Sedlák tečoval puk do branky.

Ve druhé třetině se hrálo dlouho bez větších šancí, až ve 26. minutě z ničeho nic zvonila po rychlé akci Finů za Willem tyč. O minutu později zase pálil v dobré pozici Zaťovič pouze do betonů Laurikainena. Jinak hra poměrně postrádala přesnost, ani jeden z týmů se nedokázal dostat do nějaké větší příležitosti, a tak se skóre do druhé sirény nezměnilo.

Ve třetí třetině se Češi zaměřili hlavně na obranu a vyrážení do rychlých protiútoků. Ve 45. minutě jeden takový vedl Gulaš, Laurikainen byl ale připraven. Na pozoru se musel mít také Roman Will, který si zase poradil se švihem Nättikainena. V 52. minutě už ale český gólman kapituloval. Přesně do horního rohu se trefil Lammikko. V poslední minutě Suomi odvolali brankáře a risk v power-play jim vyšel, když puk po teči Savinainena propadl Willovi do sítě. O vítězi zápasu tak nakonec rozhodlo prodloužení. A to ukončil hned po 23 vteřinách svým druhým gólem v zápase Lukáš Sedlák.