Čerpací stanici v Tachově demoloval opilý agresor, pak se popral s policisty

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 10. listopad 2019 19:48
Pouta zadržení Ilustrační foto

Jako smyslů zbavený začal demolovat benzinovou čerpací stanici v Tachově před jedenáctou hodinou večer neznámý muž. Obsluha zařízení si na pomoc přivolala policejní hlídku. Mezitím však muž ničící venkovní zařízení čerpací stanice zmizel. Na základě popisu se ho policistům podařilo velmi rychle zadržet.

Když pracovník čerpací stanice uklízel její vybavení před zavírací dobou, viděl, jak neznámý muž demoluje venkovní zařízení, jako byly stojany na zboží, koše i reklamní bannery a poté z místa odešel. „Zadržený muž se k samotnému jednání doznal a jako motiv své agresivity uvedl, že byl rozezlený proto, že se mu v minulosti několikrát stalo, že byla čerpací stanice uzavřená před pracovní dobou,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Policisté dotyčného vyzvali k prokázání totožnosti, avšak muž s policisty nespolupracoval, začal se chovat agresivně a místo chtěl opustit. Po opakované výzvě, aby na místě setrval a prokázal svoji totožnost, jej policisté zadrželi a s ohledem na jeho stoupající agresivitu a kladení odporu policisté použili proti muži donucovací prostředky, konkrétně hmaty a chvaty a přiložili mu služební pouta.

„Dotyčného muže převezli policisté na místní oddělení, kde s ním provedli potřebné úkony včetně dechové zkoušky, která byla pozitivní. Přístroj naměřil hodnotu 1,47 promile alkoholu. Zadržený je podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ doplnila mluvčí policie.