Čerešňák po domácím debaklu: Sparta měla lepší den

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 14. prosinec 2020 08:52
čerešňák, hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Sparta byla pro Plzeň doma vždy oblíbeným soupeřem, po čtyřech letech ale tentokrát Pražané na ledě Škody vyválčili všechny body. Západočechům nevyšla zejména třetí třetina, kterou prohráli 0:3. Celkově pak padli 2:6. "Sparta dnes měla lepší den," shrnul obránce Škodovky Peter Čerešňák.

Proti Spartě se vám zejména doma hodně dařilo. Co teď bylo jinak? Dělali jsme až příliš mnoho chyb, to bylo jinak. Třeba na Spartě jsme letos hráli hodně jednoduše, to teď rozhodlo.

Narozdíl od Sparty máte zraněné dva klíčové útočníky, další hráči pak odjeli na mistrovství světa juniorů. Nehrálo roli, že vám trochu docházely síly, když hrajete v okleštěné sestavě? Na to bych to nesváděl, může tam být více faktorů. Dnes spíše měli hosté lepší den. Hráli to zkušeněji, v některých situacích si lépe poradili a podle toho to dopadlo.

V závěru jste byl při vašem vyloučení hodně frustrovaný.. Ano, byla tam frustrace, ale to k tomu patří. Nechal jsem se trochu unést. Takhle s chladnou hlavou musím říci, že mě to mrzí, ale takový je sport.

Už v úterý vás čeká zápas ve Zlíně. Co čekat? No, musíme se podívat na chyby a je jasné, že budeme muset hrát o hodně lépe, než se Spartou. Každopádně chceme vyhrát.