Bolevák patřil v sobotu odpoledne otužilcům!

Od - pondělí, 27. listopad 2023 10:49
Bolevák patřil v sobotu odpoledne otužilcům! Foto: Marek Velebný

Klub sportovních otužilců Plzeň pořádal v sobotu 25. listopadu už 44. ročník soutěže zimních plavců Slavnosti slunovratu s vloženou soutěží družstev o Putovní pohár primátora města Plzně.

Soutěž začala v pravé poledne na Velkém boleveckém rybníku. O body se bojovalo na tratích 100, 250, 500, 750 a 1 000 metrů zvlášť v kategoriích mužů a žen. Pořadatelům plzeňského Klubu sportovních otužilců se přihlásilo téměř 160 plavců z celé republiky. Ve startovním poli se objevili i přemožitelé kanálu La Manche.

O výsledky se bojovalo v těžkých podmínkách: teplota vzduchu 1°C, teplota vody 4,6°C se silným větrem a sněhovými přeháňkami. Trať byla vyznačená žlutými bójkami a start i cíl byl na hlavní pláži Ostende.

V královské disciplíně v závodě na 1 000 m zvítězil Michal Slanina (FiBr Brno s časem 18 minut a 5,3 vteřiny), v ženách pak Andrea Klementová (KLMT Třebíč s časem 18 minut a 13,5 vteřiny), z plzeňských plavců pak uspěla Lenka Šlehoverová (Slavia Plzeň VŠ s časem 18 minut a 32,5 vteřiny) na krásném 4. místě mezi ženami.

V závodě na 750 metrů se podařil husarský kousek Radce Hodinové (ROH Holoubkov), která zvítězila s velikým náskokem i mezi muži s časem 15 minut a 37,7 vteřiny.

Z plzeňských plavců o sobě ještě dali vědět na 75O m Milena Sojková na 2. místě a mezi muži Jan Šůcha (5.) a Ivo Pěček (6.), na 500 m Kateřina Bendová (5.) a na 200 m Tomáš Strejc (4.), všichni KSO Plzeň.

Jedna z účastnic závodu na 500 metrů byla po jeho dokončení v cíli natolik vyčerpaná, že potřebovala pomoc pořadatelů a posléze byla odvezena vozidlem záchranné služby.