Bodová šnůra skončila, z ledu ligového lídra si hokejisté Plzně odváží debakl

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 30. říjen 2022 19:44
Bodová šnůra skončila, z ledu ligového lídra si hokejisté Plzně odváží debakl foto: HC Dynamo Pardubice

Poprvé od poloviny října vyšli Západočeši bodově naprázdno, jejich série skončila na ledě ligového lídra. Hokejisté Plzně podlehli v rámci 16. kola hokejové Tipsport extraligy Pardubicím 7:2. 

Již ve třetí minutě utkání otevřel po střele Musila dorážkou skóre Lukáš Radil. Škoda odpověděla v početní výhodě, když po ráně Rekonena z pravé strany dotlačil puk do sítě Kryštof Hrabík. Gólová přestřelka pokračovala, autor první branky Východočechů posunul z pravého rohu k bližší tyči na najíždějícího Davida Ciencialu, který vrátil Dynamu vedení. Zanedlouho vznikla před Svobodou hromadná mela, ze které se nakonec dokázal prosadit Patrik Poulíček.

V úvodu prostřední části předal v přečíslení dvou na jednoho Čerešňák na Ciencialu, proti němu se Svoboda stihl přemístit. Na druhé straně hřiště oslovil Rekonen zpoza branky Petra Kodýtka, který kotouč uklidil k tyči. Následně se protáhl mezi beky do zakončení Paulovič, síť ale rozvlnil pouze z boku. Ujala se ovšem rána Martina Bučka, jenž si sjel od modré na pobídku Kousala.

V posledním dějství se znovu prosadil Patrik Poulíček, který nejprve z mezikruží z první na Svobodu nevyzrál, vzápětí však z otočky zamířil přesně k levé tyči. Následně si Dynamo pro hosty nachystalo dvojité KO, když se během patnácti vteřin prosadili Peter Čerešňák a Tomáš Urban. Korigování měl ještě povedenou ranou na čepeli Zámorský, Frodl ale jeho pokus vyrazil ramenem.

Již ve středu čeká na Plzeň další duel, na svém ledě bude hostit pražskou Spartu!

zdroj: HC Škoda Plzeň