Bez gólu, bez bodu. Plzeň doma nestačila na bojovnou Olomouc

Od - pátek, 22. listopad 2019 21:05
hokej, čihák ilustrační HC Škoda Plzeň

Po sedmizápasové šňůře bez prohry v základní hrací době podlehli ve 20. kole hokejisté Škody Plzeň na domácím ledě Moře Olomouc 0:3. Západočeši nevyužili zejména v první třetině obrovské šance, naopak Hanáci byli ve druhé části daleko efektivnější.

Od prvních minut diktovala podle očekávání tempo hry domácí Škodovka. Ve třetí minutě poprvé vážně zahrozila, když se před Lukášem objevil osamocený Gulaš. Plzeňský kanonýr ale ztroskotal na brankáři Lukášovi, na němž si jen o pár sekund později vylámal zuby i mladík Kolda. Plzeň tlačila, jenže jí to nebylo nic platné. Lukáš si poradil s tvrdou ranou Mertla a ve 13. minutě s trochou štěstí i s únikem Straky. Puk mu sice propadl skrz výstroj, ale vykutálel se jen těsně vedle tyče. V 18. minutě zase po návratu z trestné lavice nepropálil Lukáše ani Kantner. A protože v ojedinělé šanci hostů neuspěl Strapáč, šlo se do šaten za stavu 0:0.

Na úvodní gól se nakonec čekalo do 23. minuty. A vzhledem k vývoji utkání ho dali překvapivě hosté. A to tak, jak je jim vlastní. Po důrazu v brankovišti se puk vykutálel k Irglovi, a ten už měl snadný úkol. Olomouckým vlil vstřelený gól krev do žil a najednou jich byl plný led. Ve 32. minutě navíc vypálil Kolouch a puk s přispěním tyče skončil podruhé v zápase za Frodlem.

Plzni se vůbec nedařilo, nepomáhaly jí ani jindy skvělé přesilové hry. V 51. minutě mohl hosty ještě více uklidnit Irgl, Frodl ale vytáhl dva skvělé zákroky v krátké době za sebou a ještě držel naděje Západočechů. Ty ale definitivně utnul v 58. Minutě gólem do prázdné branky při hře v power-play Nahodil.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: „Odehráli jsme velice slušnou první třetinu, ale neproměnili jsme šance. Od obdrženého gólu bych musel hodně pátrat, kdy jsme předvedli takhle mizerný výkon. Byla to stará dobrá bojovná a houževnatá Olomouc. Za tím výsledkem stojí ale spíš náš špatný výkon. Není to poprvé v sezóně, kdy se takhle v průběhu zápasu diametrálně změní výkon. Přesilovky byly bez pohybu.“